Gramoznica Duplek

• James
  • James avatar Avtor teme
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James ustvaril temo: Gramoznica Duplek

Gramoznica Duplek je nastala v z izkopavanjem gramoza, pod nivojem reke Drave. Cesta ga je razdelila na dva dela, ribiči pa so v starem delu Gramoznica Duplek I naselili krapovce, veliko rib pa je vanj prinesla tudi narasla reka Drava. V novem delu Gramoznica Duplek II pa so naseljeni salmonidi. Objekt leži neposredno ob cesti Maribor- Duplek in je lahko dostopen tudi z osebnimi vozili. Ribolov je možen ob sobotah, nedeljah in praznikih od prvega ribolovnega dne po 01. 03. do vključno 31.10.

Cene dovolilnic: (podatek za leto 2008) Podatki so na uradni strani RD Maribor, tako da če so se cene kaj spremenile, me prosim popravite.

www.rd-maribor.si/index.php?option=com_c...k=view&id=5&Itemid=8

Še nekaj slik:

Sex, Carp & Rock`n Roll

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• James
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

Zanima me če pozna kdo to gramoznico? Rabil bi čimveč informacij o ribolovu, na kaj se največ lovi, kje so najboljši placi itd.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• Guest
  • Guest avatar
  • Gost
  • Gost

Guest odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

Malo te moram popravit... Gramoznica Duplek 1 in Gramoznica Duplek 2 sta res obstajala, ampak že pred veliko leti. Ne vem točno, ampak kakih 4, 5 let nazaj so izkopali cesto med obema deloma, tako da je sedaj gramoznica združena v eno veliko jezero z otokom na sredini (ostanek stare makadamske ceste).

Tudi cene so nekoliko drugačne... Cena dnevne dovolilnice za turiste je 10 eur, za člane drugih RD pa 8 eur (koliko je za člane RD Maribor, pa ne vem) oz. vsaj lansko leto je bilo tako, nisem pa nikjer zasledil, da so se kaj podražile. Lovi se pa lahko z eno dovolilnico na 2 palici... Tu govorim za lov cimprinidov, kako je s salmonidi in pedatorji, pa žal ne vem.

Največ se lovi na koruzo, tako vsaj prakticirajo lokalni ribiči, imajo pa zelo dober ulov. Prav tako se lovi na boilije, pa na pelete... Letos so odstranili nadležno račjo zel, zato bo veliko lažje lovit na grunt. Poznam pa kar nekaj ribičev, ki v gramoznici lovijo samo in izključno na drsni plovec ali pa na wagler. In to zelo uspešno...

Od rib je v gramoznici največ krapov, amurjev, somov, ščuke je veliko, salmonidov, predvsem amerikanke prav tako....

Spomnim se, ko sem tam lovil kot član RD Maribor (takrat ni bilo članom potrebno kupit dnevnice), da sem že takrat tam dobil precej krapov, so pa se že takrat v 90-ih letih ulovili krapi krepko preko 10 oz. 15 kil, pa somi tudi...
Kakšne mrcine pa danes plavajo not, pa si lahko samo predstavljamo. Ulovilo se je precej lepih primerkov, samo kaj, ko tamkajšnji ribiški čuvaj ni ravno vzor. V mislih imam čuvaja z imenom Miha, priimka se pa ne spomnim. JJe pa on en velik pacek, ki ne upošteva pravil ribolova, ki ne pozna oz. ni poznal besede športni ribolov (ujemi spusti), vse kar je ulovil, je vzel in ponujal domačinom (še mojemu fotru je hotel podturit krapa blizu 10 kil)...

Skratka, voda je za lovit fenomenalna, gužve ni, lahko se kampira, čuvaj pride do tebe in pri njemu kupiš dovolilnico, dostop je možen z avtomobilom zelo blizu lovišča, tako da ni potrebno opreme tovorit nekam v "tri krasne", kafič je blizu...

Me pa motijo načrti občine, da bo tu nastal športno-rekreacijski center, ki ima v zasnovi en kup igrišč, plovnih predelov, kopališče, ipd. Ni pa nikjer zarisanega območja za ribolov, tako da ne vem, kakšen bo takrat ribolov. Verjetno še slabši kot v turističnem centru Šmartinsko jezero.
Škoda, ker sem tam preživel res veliko časa, tako na ribolovu, kot samo na sprehodu okoli gramoznice, ali pa samo na pivu v lokalu Laguna...

Če sem še kaj pozabil omenit, me prosim dopolnite, ko pa bom jaz iz prve roke dobil kakšne dodatne informacije, pa napišem.

Aja, globina... V povprečju je okoli 6 m, ponekod manj, ponekod pa tudi več, zato markiranje ni odveč, ni pa tudi nuja.

• Guest
  • Guest avatar
  • Gost
  • Gost

Guest odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

Bom pa jutri opremil to temo s še kakšno svežo fotografijo. Bom se malo zapeljal do šoderke in pofotografiral, ker itak sem sedaj vsak dan v Dupleku...

• James
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

Bo treba it probat srečo. :) Sem pa zasledil na som.si forumu, da je letos nekdo potegnil 18kg krapa. Tako da se najdejo kapitalci.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• carpfisher
  • carpfisher avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 45

carpfisher odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

v šoderjami je zdaj karta 12 eur nečlane. in 10 eur za člane.24urna karta stane 20 eur. lovi se lahko na 2 palici lahko pa zraven loviš tudi na plovec brez problema . Tega kontrolorja z imenom Miha tukaj ni več že zelo dolgo. Zdaj je kontrolor ki ga kličejo Jura in z njim se lahko vse zmeniš. lovi se lahko ob sredah sobotah nedeljah in praznikih.
Nočni pa se lahko lovi vsak petek od 5 ure naprej in do nedelje.

V Dupleku zelo veliko prelovim.Prej sem celo živel v Tisti gostilni Laguna saj je to bilo naše ampak smo žal prodali.
Letos sem bil zraven ko je en ribič dobil 15 kg amurja in krapa okoli 16-17kg.
Povedal bi še da so v tej vodi zelo velike ribe saj ko smo še mi tam živeli in ko so začeli vlagati krape, amurje, ščuke.. v to vodo so že takrat vlagali zelo velike ribe tudi nad 15kg. In kdor je doma in se hoče nalovit mu to vodo zelo priporočam največ se lovi na koruzo,prgo in bojle. jas največ lovim na šrot,prgo in koruzo včasih pa "namočim" tudi kakšen bojli, najbolj mi riba na bojle od star baitsa (ananas, jagoda) in od dragon baits(skyla in dragon blood)

zelo dobro pa dela riba tudi na okus školjka/riba/rak

pa lep pozdrav.

ps: če koga zanima kaj o tej vodi naj mi napiše pod to temo lahko pa mi pošlje tudi sms na 051/205/340

............pa dober prijem!!!!!!!

• Slofish
  • Slofish avatar
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2636

Slofish odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

carpfisher napisal: če koga zanima kaj o tej vodi naj mi napiše pod to temo

@ carpfisher

Hvala ti za zgornji post. Veliko uporabnega napisanega, očitno si res "človek" ki tole gramoznico dobro pozna. ;)

Mene osebno bi zanimalo le eno. Se v Dupleku lahko lovi oz se priporoča lovljenje le na "grunt" ali se bi dalo ujeti tudi kaj na "štopl"?

Kjer je ribolov doma.

• carpfisher
  • carpfisher avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 45

carpfisher odgovoril na temo: Gramoznica Duplek

jas osebno ti priporočam "grunt". ampak se da 100% krapa ulovit tudi na plovec. Na štopl se velikokrat obesi tudi kakšen amur.

lp

............pa dober prijem!!!!!!!