Šmartinsko jezero

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 669

Byron odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

Na Šmartinskem jezeru lovim od otroštva. Od 7 leta starosti pa vse zdaj do 33 leta. Zadnje 3 lete sem na Šmartinskem jezeru lovil bolj malo. Drugače se pa na leto kdaj porabil dve letni karti. Meni je bilo jezero všeč in sem tudi mnenja, da se v tem jezeru skriva eden izmed najtežjih krapov v Sloveniji. Leta 1997 sem bil priča, ko je ribič dobil 24 kg krapa. Če še ta plava v jezeru ima sigurno vsaj 5 kg več. Jezetro je veliko in riba se ima kam za skriti (ponavadi drstišča, kjer vidiš svašta rib).
Govora je bilo glede ladje. Ladja vsaj po mojih izkušnjah ne moti rib, saj se ribe tega navadijo. Sem nekajkrat imel prijem, ko je ladja plula mimo krmišča. Bolj na živce mi gredo radovedni turisti, ki ti premikajo bojo ali pa ti pripluje z kanujem ob obali in se ti zaplete v laks.
Problem Šmartinskega jezera je v tem, da še v letu 2010 ni speljane kanalizacije in je vse iz okoliških domačij speljano v jezero. Problemi so še zaradi rastlinja, ki ga ponekod sploh ni, saj je na določenih delih po 1,5 metra in več mulja, ponekod je pa rastlinja preveč, sploh v času poletja. Jezero se še turistično razvija in vprašanje časa je kdaj še bomo lahko po celem jezeru lovili, saj se bo pot delala čimbližje obali jezera ali bo celo ob robu obale na pilotih. Jezero je vsaj za moje pojme bilo eno najboljših za krapolov in bi lahko bilo svetovno znano, če bi le imeli nekateri interes zato.
Sem pred leti poslušal na eni izmed lokalnih TV ravno o razvoju Šmaartinskega jezera, in ko sem slišal enega iz RD govoriti, da je v jezeru preveč krapov in amurjev, katere bi bilo potrebno izloviti. Res pa je da v jezeru primankuje smučev in ščuk, ki jih je res bolj malo. In nekako mi je to mimo, da ti nekdo iz RD izjavi, da je rib preveč v jezeru. Ker vsaj meni je razumljivo, da bi RD moral biti interes ohraniti ribe v jezeru in tudi kapitalne ribe so lepa reklama za jezero. Najbolj moteča zadeva za vse je pa to, da NIVO Celje ravno v času drsti krapov vedno spušča vodo iz jezera. In nekako mi jezero samo zaradi "komercialnih" načrtov ni več tako všeč.

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1104

GT odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

Mislim da,ta ladja nas ribice res bolj moti kot
ribe.Js mam pac pri ribolovu rad mir.
Ne pa da se ta ladja vsaki nekaj casa tam mimo priplje ce,
pa ne ladja pol pa neki majnsi colni.
Men gre ladja na zivce.

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert

Kar počaki, da še drugo usposobijo :)

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj

Bom pa poiskal rdugo RD.
Se je na sreco se nekaj zelo lepih jezer z kapitalcami
v sloveniji.

• Slofish
  • Slofish avatar
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2632

Slofish odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

Kaj pa vem, sam ne lovim na takih vodah, da bi po njih vozile ladjice, sem pa mnenja, da bi mogoče tudi mene malo "nažirale".

Je pa res, kot pravi GT, da ima vsak vedno možnost izbire in oditi za drugo vodo loviti. Potem se pa naj zamislijo, zakaj več nihče tam rib ne lovi. ... Mogoče jim je pa tu interes. ;)

Kjer je ribolov doma.

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert

Pravilno ugibaš, kje jim interes. Nekatere bodo spravili z jezera. Tistih, ko nam pa ni vseeno za jezero, bomo pa vztrajali do konca. Čeprav ni vse tako rožnato kot zgleda. Kam pa misliš, da bi prišli, če bi vsi dali rep med noge in šli na Slivniško jezero, kot so nekateri naredili . Šmartnc bi že bil danes brez vode.

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj

He,na Slivniskem pa mene tudi ne bos videl.
Rep med nogami nima nic veze z ribolovom.
Js mam rad mir ob vodi in nocem poslusat ali gledat kaksnih turistov.

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert

Rep med noge: Samo vprašaj se, kje so sedaj tisti pobudniki gonije proti vodstvu RD izpred 3 let sedaj in sploh takšni, ko so se včlanili v RD zaradi skupščine ?
Mene tudi Slivniško jezero ne vidi, ker se bo isto kot v RD Celje začelo kregati.