Šmartinsko jezero

• James
  • James avatar Avtor teme
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James ustvaril temo: Šmartinsko jezero

Splošno o jezeru:
Šmartínsko jezero je s površino 1,07 km² med največjimi umetnimi jezeri (zadrževalniki) v Sloveniji. Leži severno od Celja na poti proti Vojniku in je nastalo z zajezitvijo potoka Koprivnice, ki se pred celjskim naseljem Otok zlije v Savinjo, še prej pa jo napojita desna pritoka Sušnica in Ložnica, ter levi pritok Lahovški potok v naselju Spodnja Dobrova.

Koprivnica izvira v severozahodni smeri proti Dobrni in se spoji z jezerom v naselju Loče, kakor se tudi imenuje 16 m visoka nasuta zemeljska pregrada, zgrajena leta 1970. Z zajezitvijo so rešili stalno nevarnost poplavljanja reke Savinje za mesto Celje, poleg tega pa bi radi rešili tudi naraščajoče probleme oskrbe z vodo.

Jezero je dobilo ime po kraju Šmartno v Rožni dolini.

Upravljalci:
Šmartinsko jezero v celoti upravlja RD Celje:
tel.:03 492 76 40, 031 311 709
e-naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.
www.ribiskadruzina-celje.si

Kje se nahaja:

Cenik dnevnih dovolilnic:

Nekaj podatkov o naćinu ribolovu:
- dovoljen je lov na 2 palice hkrati s po enim trnkom na navezi. Oddaljenost palic na stojalih je max. 1,0 m
- lovi se na plovec in talni ribolov
- ribolov se izvaja od zore do mraka.
- nočni ribolov je z letom 2008 spet dovoljen, vendar samo ob nakupu dnevno - nočne karte
- OBVEZNA OPREMA
- Ribiška palica s pripadajočo opremo primerna za izvajanje ribolova na to vrsto rib;
- Podmetalka s stranico najmanjše širine 90 cm;
- Blazina za odpenjanje rib min. dolžine 80 cm;
- Odpenjač ali klešča za odpenjanje rib;
- Antiseptični premaz (kot npr. KLIN-IK);
- Nož in PVC vreča za smeti.

- Dovoljene vabe so : umetne vabe, kruh, testo, krompir, vodno rastlinje, boili, kuhane žitarice, sir, sadje oz. vabe dovoljene s Pravilnikom o športnem ribolovu, RD Celje.
- Prepovedana je uporaba kostnega črva, živalske krvi in vab prepariranih z odvajali.

Galerija:

Tu sem lovil lansko leto, lovili smo dva dni, od jutra do mraka. Vsem, ki se nameravate odpraviti tja loviti, predlagam da se zjutraj čimprej odpravite tja, da dobite dober prostor, ker okrog 6h zjutraj je že polno ribičev. Vsaj tako je med vikendom. In vsi dobri placi so zasedeni. Pa obvezno se prej pozanimajte, če bodo kakšne tekme, mi smo prišli ravno tisti dan, ko je bila tekma, tako da smo morali prvo na drug konec, ko je bilo konec tekme smo se pa prestavili. Lovili smo pretežno na bojlije (talni ribolov), občasno sem pa z drugo palico lovil na plovec, vendar so prijemale samo majhne ribe. Največ uspeha je bilo na pelete, tako da če boste šli tja lovit, jih obvezno vzamite s seboj. Mi smo to na žalost pogruntali šele drugi dan. Drugače so pa občutki glede jezera mešani. Po eni strani se bom tja rad vračal, saj sem tam prvič lovil na grunt, po drugi strani je pa jezero malce preveč skomercializirano, polno firbcev, sploh če si kje blizu sprehajalnih poti. Po jezeru se vozi ladjica in nabija muzko, včasih me je prijelo da bi zabrisal svinec ravno v njo. :D

Sex, Carp & Rock`n Roll

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• GP
  • GP avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 636

GP odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

Ja to z ladico je pa res hudič.

Počistite ribolovno mesto za sabo.

• James
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

So pa prave trofeje tam notri, kopiram nekaj slik:

Datum - 9.8.2008
Kraj - Šmartinsko jezero
Ribič - Samo Novak
Dolžina - 215 cm
Teža - 52 kg

Teža: 78 kg
Dolžina: 230 cm
Kraj: Šmartinsko jezero
Ribič: Aljaž

Amur
Ribič: Martin
Teža: 22 kg
Mere: ni podatka
Kraj: Šmartinsko jezero

vir: www.ribiskadruzina-celje.si

Sex, Carp & Rock`n Roll

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1104

GT odgovoril na temo: Šmartinsko jezero

Na Smartinu pa nocni ribolov ni prepovedan.
Moras kupit dnevno c&r karto in dobis tudi nocno.
Obe karti skupaj pa sta pretirano drage.
Dnevna c&r 19 euro in nocna se enkrat 19 euro je malo veliko.

• James
  • Moderator
  • Moderator

Hvala za opozorilo. Sem kopiral iz njihove strani. Z letom 2008 je nočni ribolov spet dovoljen, niso pa popravili pravil. Mi smo lovili samo od zore do mraka. Se pa strinjam, da so cene nenormalno visoke. Da greš za celi vikend lovit je to drag špas, sploh če ceni dovolilnic dodaš še strošek vab in ostalega potrošnega materiala.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj

Ponoci se lahko lovi semo na kraparski trasi.
7.8.in9. maja je tekma na kraparski trasi zato se v tem
casu ne spravljat tja na ribolov.
Ladja pa gre vsem ribicem na K...C.

• James
  • Moderator
  • Moderator

Na tej kraparski trasi smo mi lovili. Komaj smo se zasidrali in postavili vso opremo že pride ribiški mojster in nam pove, da bo tam tekma. :( Pa ne da bi prej kaj označili ali pa vsaj ob nakupu karte opozorili. Tak da smo se nato prestavili drugam, ko je bilo konec tekme smo šli pa nazaj, ker je bil dober plac za šotore postavit. :D

Sex, Carp & Rock`n Roll

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj

Vcasih je na zacetku kraparske trase bila tabla na kateri so bili napisani datumi tekem.
Ce je se zmeraj tako pa ne vem.