Gramoznica Hoče

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Gramoznica Hoče

Kako bo riba delala ti težko povem. Sam bi na tvojem mestu probal loviti na manjše vabe, en pop up največ 10mm ali ena ali dve umetni koruzici, dvignjeno od tal dober centimeter. Pa razdalja med trnkom in vabo naj bo manjša kot poleti. Hranil na tvojem mestu ne bi nič, poleg vsakega sistema bi dal pva mrežico z hrano, za samo atrakcijo. Moraš vedeti da je voda mrzla, prijemov bo malo a zna zgrabiti tudi kaj večjega.

Lep pozdrav pa dober prijem!

Sex, Carp & Rock`n Roll

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

• david1999
  • Poznavalec
  • Poznavalec

david1999 odgovoril na temo: Gramoznica Hoče

Ja to sem tudi jaz sklepal.Na spletu sm si naroci pop up bojle od zadravca ter en dip in pva vrecke.
Kako dalec od obale pa naj lovim?
Mislim,da se krapi v tem casu zadrzujejo bolj blizu obale ali se motim?

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

Če imaš marker palico si zmarkiraj. Lahko probaš z eno palico bližje obali loviti, z drugo pa v globini. Pa čimmanj ružiti po vodi. Riba je zdaj še bolj previdna, zato pazi ker prijemi niso več tako močni, ponavadi nekajkrat na kratko zapiska potem pa začne počasi pobirati silk. Ne rabiš predaleč metati, sploh če boš imel pva vrečke poleg sistemov, tako da če vržeš 60-70m proti sredi je več kot dovolj.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• david1999
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Hvala ti!Jaz bom z eno palco lovil bolj blizu z drugo pa bolj dalec,hranil pa bom kar z pva vreckam ter z kobro.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

Mogoče ti bo v pomoč, 5 najbolj pomembnih pravil za uspeh ribolova pozimi (napisal Max Nollert Imperial Baits):

1) Nikoli ne hranite veliko, prebava krapov v hladni vodi je zelo počasna (hladnokrvna žival).

2) Že v začetku oktobra poskusite najti mesta kjer se drži riba, saj običajno to ni daleč stran od zimskih mest.

3) Iščite globjo vodo in mesta kjer ni veliko vodnega toka, oziroma mesta, ki kljub ekstremno nizkih temperaturah ohranjajo dokaj ‘’visoko’’ temperaturo.

4) Krapovo gibanje je pozimi omejeno, če ribolovno mesto ni produktivno, ga zamenjajte.

5) Obdobja ko se krap hrani so kratka, običajno je to takrat, ko je pritisk nizek.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• david1999
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Hvala za nasvete!

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

Ni kaj, da ti še napišem sveže informacije. Pravkar sem se vrnil iz Hoč, kjer sem odlovil od četrtka od 12h pa do danes ponoči. Riba "dela" samo ponoči, vse skupaj sem imel dva šusa, oba sem realiziral, vendar nič večjega en krag 7kg, drugi 7,5kg. Oba sem dobil na kupljene bojle CC Moore Live System. Glede na letni čas in temperaturo vode sem zadovoljen, da mi je uspelo otvoriti sezono z dvema ribama.

Kar se tiče gužve je pa voda kar oblegana. Levo od mostu lovijo prekmurci, naprej od njih še eni drugi, desno od mostu avstrijca, takoj od rampe dol na desni je ostal kolega s katerim sva lovila. Tako da jih glede na čas kar dosti lovi, dosti pripomore tudi vreme, ponoči se temperatura nikoli ni spustila pod 0°C.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• david1999
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Jaz sem se tudi vrnil prejle iz Hoc.Sem videl ja tvojega kolega in zastavo sex,carp and rock'n'roll haha.
Drugace pa ni bilo nobenega prijema in tudi ostali,ki so lovi,ni ulovil nihce.