Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

• smukec
  • smukec avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 441

smukec odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

Danes sem o tem povprašal po mailu, ki je na www.carpteam-slivnica.net/ in tole je odgovor:

Za večdnevni ribolov je zaščita pred soncem, dežjem, vlago...nujna zato tudi šotor mora biti! To pa ni kampiranje če loviš ribe! Tu je bilo minulo leto kar nekaj problemov, saj je lastnik obrežnega pasu (potem ko se non stop krega z vodilnimi v RD-ju) lani težil. Jaz osebno nisem imel problemov da bi kdo težil, ampak je to nekdo ven spravil da se pač ne sme.
Vi kar pridite, lahko pa me še prej kontaktirate, da vam razkažem jezero, place, globine...

Očitno ni problemov, tako da letos grem na ta vikend paket :)

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

Odlična novica, tudi sam sem planiral vikend paket na tem jezeru. Ampak me je ta "prepoved" šotora odbila. Če je tako, potem bo treba it probat srečo. :D

Sex, Carp & Rock`n Roll

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1421

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

kašne bolane scene k na bled.a prespiš pa lahko za jezerom?

• smukec
  • smukec avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 441

smukec odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

Sem malce gledal po zakonu o vodah RS (ZV-1). Šotor naj bi se lahko postavil na priobalnem pasu v dolžini 5 metrov pa ne bi smelo biti problemov.

38. člen
(omejitve, povezane s splošno rabo)

(1) Lastnik ali drug posestnik vodnega, priobalnega ali drugega zemljišča mora dopustiti vsakomur neškodljiv prehod čez svoje zemljišče do vodnega ali morskega dobra, ter dopustiti splošno rabo vodnega ali morskega dobra, razen, če je na vodnem, priobalnem ali drugem zemljišču zgrajen objekt iz 5., 6. in 7. točke prejšnjega člena.

(2) Raba priobalnega zemljišča, ki je neposredno povezana s splošno rabo (zadrževanje na priobalnem zemljišču in odlaganje predmetov za kopanje, potapljanje, drsanje, plovbo in podobno), je dovoljena, če se lastniku ali drugemu posestniku priobalnega zemljišča s takšno rabo ne povzroča škoda.

(3) Na vodnem ali priobalnem zemljišču ni dovoljeno postavljati objektov ali drugih ovir, ki bi preprečevale prost prehod ob vodnem ali morskem dobru.

(4) Ne glede na določbe prvega odstavka tega člena lahko lastnik ali drug posestnik objekta javne infrastrukture izključi splošno rabo na območju, na katerem se nahaja objekt, če je to nujno zaradi varovanja življenja ali zdravja ljudi.

(5) Lastnik ali drug posestnik vodnega, priobalnega ali drugega zemljišča zaradi omejitev iz prvega, drugega in tretjega odstavka tega člena nima pravice do odškodnine, razen za navadno škodo.

14. člen
(priobalno zemljišče celinskih voda)
(2) Zunanja meja priobalnih zemljišč sega na vodah 1. reda 15 metrov od meje vodnega zemljišča, na vodah 2. reda pa pet metrov od meje vodnega zemljišča.

2. Razvrščanje voda

8. člen

(razvrščanje voda v rede)

(1) Površinske vode se po pomenu, ki ga imajo za upravljanje voda, razvrstijo v 1. in 2. red.

(2) Vode 1. reda so v Prilogi, ki je sestavni del tega zakona, preostale vode pa so vode 2. reda.

Priloga: Seznam voda 1. reda
1. Jadransko morje,
2. Blejsko jezero,
3. Bohinjsko jezero,
4. Cerkniško jezero,
5. Sava Dolinka,
6. Sava Bohinjka,
7. Sava,
8. Tržiška Bistrica,
9. Kokra,
10. Sora,
11. Kamniška Bistrica,
12. Ljubljanica,
13. Savinja,
14. Mirna (na Dolenjskem),
15. Krka,
16. Sotla,
17. Kolpa,
18. Drava,
19. Meža z Mislinjo,
20. Dravinja,
21. Pesnica,
22. Mura,
23. Ledava,
24. Ščavnica,
25. Rižana,
26. Reka,
27. Soča,
28. Idrijca,
29. Vipava,
30. Dragonja,
31. Mirna,
32. Nadiža,
33. Idrija,
34. Paka,
35. ostale celinske vode, ki tvorijo ali prečkajo državno mejo.

• vine
  • vine avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 54

vine odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

S kolegi gremo jutri lovit na to jezero in me zanima kako kaj dela riba,če sploh kaj in pa seveda kje na kerem placu dela.Vsaka informacija je dobrodošla,zato se vam že v naprej zahvaljujem.

LP in DP vsem!

• darkoL
  • darkoL avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 351

darkoL odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

Dajmo že enkrat razčistit to okoli šotorov. Kampiranje je prepovedano po zakonu na vseh jezerih Sloveniji! Postavitev šotora za zaščito pred vremenskimi neprilikami tokom ribolova ni kampiranje. Lovi se normalno kot zmeraj in vedno. Delajo vsi placi, če se potrudiš najti v vodi tisto kar je treba kot na vseh ostalih jezerih.

• Guest
  • Guest avatar
  • Gost
  • Gost

Guest odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

pozdrav,
a ve kdo kak je kaj na slivniškem,(letos še nisem utegnil prit do tja...) na enem lepših in zanimivejših jezer u sloveniji,kar se čolna tiče?v tej temi piše da lahko z njim sondiram pa bojo postavim? na carp team slivnica strani pa da lahko futram tud iz čolna?zdej pa ne vem točno,a bo raketa pela pa roka bolela al ne? za razvlek vab me pa takaltak ne zanima...če mi pa še kdo kaj okrog vab, al pa kake druge skrivnosti kaj namigne,mu bom pa zelo hvaležen..

100x hvala za info

• darkoL
  • darkoL avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 351

darkoL odgovoril na temo: Slivniško jezero - Gorica pri Slivnici

LAhko soniraš in bojo postaviš (potem jo prosim umakni) ne smeš pa futrat. Riba dela dokaj dobro, zelo dobro so se pokazale vse questove bojle.