Škalsko jezero

• jure
  • jure avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 231

jure ustvaril temo: Škalsko jezero

Jezer se nahaja v Velenju z njem upravlja RD Velenje,da nebo pomote Škalsko in Velenjsko jezero to ni isto saj veliko ribičev misli da je to enako jezero. Škalsko jezer je nastalo zaradi ugrezanja,kot posledica izkopavanja premoga v Šaleški dolini. Na term jezeru sem lovil prvič lani pozno poleti oz že skoraj v jeseni opravil sem 3 celodnevne ribolove. Nikoli nisem ostal brez ribe kar me je nad jezerom zelo navdušilo. Pohvaliti moram tudi člane RD saj so zelo prijazni in ti z veseljem pomagajo z nasveti kljub temu da te prvič vidijo te pospremijo in pokažejo dober plac za ribolov......Jaz sem vedno lovil pred gostilno oz pred ribiškem domom kjer vsak dan nek gospod krmi krape in je tudi skoraj vedno po cele dneve okoli jezera in pomaga vsakemu ribiču ki kaj potrebuje hkrati je pa tudi kontrolor kart. Cena karte je 15€ za krapovce in 18€ za roparice. Lahko se lovi od zore do mraka nekateri pravijo celo da lahko loviš z dnevno karto eno uro pred sončnim vzhodom in eno uro po sončnem zahodu,za nočni ribolov pa imajo točne določene datume ki so objavljeni na spletni strani kdaj je dovoljen nočni ribolov. V jezero se vsako leto vlaga veliko rib točnega podatka se ne spomnim več zadnje vlaganje je bilo Novembra 2012. V jezeru s tudi kapitalci ujeto je bilo že kar nekaj krapov 20kg +.Škalsko jezero se lahko pohvali tudi z velikim številom somov,ki včasih primejo kar na bojli med ribolovom krapa. Na spletni strani od RD Velenje se da videti tudi nekaj fotografi...Globina jezera je zelo različna od 1,5 m pa vse do najglobljega dela ki je čist v levem kotu in je označen z belo bojo tam je globina 19m. Krape se lovi dobro tako na bojli kot na koruzo. V poletnih mesecih krap rad prime tudi na jetrca ki smo jih pustili na soncu da dobijo močen vonj. V jezeru se nahaja tudi smuč sam ga še nisem lovil videl sem pa da ga lovijo na mrtvo ribo. Domačini pravijo da sedaj ko so naredili betonsko škarpo pred gostilno se je smuč in som prestavil na drugo stran jezera kjer je več ovir v vodi saj so tam potopljena drevesa in grmovja. Evo kratek opis o tem jezeru,jaz priporočam vsem to vodo saj se da dobro naloviti krapov in tudi ostalih rib. Če potrebujete morda še kakšne informacije me lahko kontaktirajte.
Dober prijem in upam da se kdaj srečamo na te vodi :)

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• fishunter
  • fishunter avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 47

fishunter odgovoril na temo: Škalsko jezero

Jezero je zelo lepo danes sem se prehodil okoli in videl zlo veliko krapov in velikih amurjev na površju. Samo jezero je slabo dostopno, pa za 15eu ti pustijo samo na eno palico lovit, ni čudno da je lovil samo en ribič tam. Pri nas pač je tak ko bi se vsi radi šli samo nek turizem okoli jezer, za ribiče pa nam take pogoje postavijo da nas ja čim manj pride lovit. :blush: Vsaj lovi spusti bi lahko pustili 2 palci :side:

• iron3
  • iron3 avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1419

iron3 odgovoril na temo: Škalsko jezero

Fishunter: bo na dve palici od naslednjega leta naprej. ;)

Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)

• fishunter
  • fishunter avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 47

fishunter odgovoril na temo: Škalsko jezero

Kaj do naslednjega, jaz bi vam že zaj denar prineso če mi pustite lovit na 2palci po sistemu ujemi in spusti ;)

• Krap-Slo.
  • Krap-Slo. avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 122

Krap-Slo. odgovoril na temo: Škalsko jezero

Ima kdo kakšne informacije kako kaj dela riba in kako je kaj zasedenost jezera ?
Hvala

C & R

• rudar71
  • rudar71 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 94

rudar71 odgovoril na temo: Škalsko jezero

Na Škalskem jezeru se je kot povsod riba zacela "prebujati" tk da sem v preisnjem tednu videl kar nekaj lepih prijemov...Zasedenost je pa predvsem med tednom normalna in ni problem najti primeren plac,med vikendom pa so "tabolš" pozicije kar zasedene...Cena karte 18€ (2 palici)

Bolje biti v ribolovu in mislit na cerkev,
kot biti v cerkvi in mislit na ribolov...

• jolemajole
  • jolemajole avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 69

jolemajole odgovoril na temo: Škalsko jezero

18€ vrjetno od zore do mraka?

• Krap-Slo.
  • Krap-Slo. avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 122

Krap-Slo. odgovoril na temo: Škalsko jezero

Hvala za informacije.
Karta je 18€ (2palci) loviš pa od zore do mraka.

C & R