Ribnik TSN - Pesnica

• Slofish
  • Slofish's Avatar Topic Author
  • Administrator
  • Administrator

Slofish created the topic: Ribnik TSN - Pesnica

Ribnika lahko najdemo ob stari cesti Maribor-Šentilj pred Pesnico (za cestnim podjetjem zaviješ desno).

Ribnik ni pretirano velik, je pa vsekakor lepo urejen.

Lovijo se pretežno krapi, babuške, linj, rdečeoke, amur in tolstolobik.

Lovni dnevi:
sobota od 7.-16.ure
nedelja in prazniki od 7.-19.ure.

Dnevnica: 4€
Obvezna uporaba trneka brez zalustnika!
Način: UJEMI & SPUSTI

Ribnik ima mnogo rib, res pa je, da so večinoma zelo podobnih velikost. Ribe so težka od 1,5kg naprej, res pa je da večje ribe koz cca. 4-5 kg še nisem videl, da bi jo kdo ujel.

V ribniku sem naletel že na odlične dneve, ko smo ujeli ogromno rib, so pa bili dnevi, ko je ribnik bil poln ribičev in je ulov bil pretežno slab.

Če ne druga, priporočam obisk ribnika zaradi lepe okolice, moti včasih le vlak in tračnica, ki sta v neposredni bližini ribnika.

Dober prijem vsem, ki boste ribnik obiskali.

Slofish

Please Log in to join the conversation.

• Slofish
  • Administrator
  • Administrator

Slofish replied the topic: Ribnik TSN - Pesnica

Ima kdo informacijo, kdaj se ribnik odpre za letošnjo sezono 2010?

Kot drugo bi pa vprašal, če ste že lovili na tem ribniku, katera vaba in krma sta vam bili najuspešnejši?

Osebno vem, da ribe hranijo s kruhom in so nore na njega, se pa na kruh na tem ribniku ne sme loviti.

• James
  • James's Avatar
  • Moderator
  • Moderator

James replied the topic: Ribnik TSN - Pesnica

Lansko leto sem kar nekaj časa preživel ob tem ribniku. Ribe najbolj prijemajo na tiger-ja, v kombinaciji z kakšno začimbo (čili, paprika itd.). Tudi na koruzo in polento se je kaj ven potegnilo. Lovljenje na kruh je prepovedano. Je pa odvisno od samega dneva, včasih prijemajo na polno, včasih pa komaj kaj.

Drugače pa je ribnik lepo porihtan, malce moteče je ker so velikokrat tekme in pa tista proga, ki je 10m stran od ribnika. Ko se pripelje vlak mimo, se zatrese celi ribnik (verjetno so ribe že navajene) :)

• Slofish
  • Administrator
  • Administrator

Ijeee, Končno se je našel nekdo, ki ta ribnik pozna. :)

James pozdravljen na forumu!

Sem tudi jaz lani parkrat bil za tem ribnikom in mi je bil zelo všeč. Okolica lepo urejena, voda je kar velika, da imaš možnost izbire prostora, ... je pa res mogoče malce moteče, ko mimo pripelje vlak, ker se potem res vse strese. :) Amapk sem opazil, da ribe to nekaj preveč ne moti. :)

Bo pa držalo kar si napisal, da se ne sme loviti na kruh. Hvala za info, jaz lani na tager nisem sprobal loviti, bom pa sigurno letos.

Kako pa je kaj z ribnikom, že dela? Je že odprt? Riba že kaj prijema?

• James
  • James's Avatar
  • Moderator
  • Moderator

Letos še nisem bil, jutri če bo vreme primerno bom šel probat na Transom. Čeprav napoved za jutri ni obetavna. :(

P.S.: Pozdrav tudi tebi, sem prav vesel, da se je končno ustvaril pravi ribiški forum. Pohvalno!

• Andrej60
  • Andrej60's Avatar
  • Elite Member
  • Elite Member

Andrej60 replied the topic: Ribnik TSN - Pesnica

James, na Transoma obveszno vzami modne in črve, ker včeraj na kaj drugega ribe skoraj nisi dobil. Nekaj ribic je prijelo na kruh, pretežno pa na modna in črva. Pa dober prijem ti želim, čeglih bo slabo vreme.

• Slofish
  • Administrator
  • Administrator

James, če pa "butneš" kako večjo ribo, pa ne pozabi poslikat in nam pokazat. :)

Če pa izveš kak dodaten info o TSN-u pa vsekakor sporoči. ;)

• James
  • James's Avatar
  • Moderator
  • Moderator

Vreme je katastrofalno, tako da bom moral počakati do vikenda. Pa je dovoljeno loviti na Transomu na žive vabe?

Glede TSN-ja je pa dosti odvisno kakšen dan je. Včasih se prav vidi kako riba mimo štopla plava, ampak je vaba ne gane. :) Včasih pa prijemajo kot nore in imaš že občutek, kot da loviš v ribogojnici. :) Je pa ponavadi tam kar gužva, sploh tam ob tirih.

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.