Velenjsko jezero

• ury
  • ury avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 182

ury ustvaril temo: Velenjsko jezero

No mene pa zanima če se tukaj kaj lovi ali nič.... pa pač če malo poveste o jezeru ker ne vem točno! edino tole je vse kar sem našel na netu.

Velenjsko jezero

videti je da je tukaj kar globoka voda..... :D

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Velenjsko jezero

Moti me na tem jezeru to, da so nočni ribolovi dovoljeni v samo določenih terminih. Pa še to samo iz sobote na nedeljo. Torej več dni sploh ne moreš lovit. Za dnevno se mi ne splača tja vozit, pa tudi karta 15eur ni glih poceni.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• ury
  • ury avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec

ury odgovoril na temo: Velenjsko jezero

aja... pa se lahko lovi na 2 palici? kako velike ribe pa so bile kaj ujete tukaj?

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 671

Byron odgovoril na temo: Velenjsko jezero

Lovi se lahko samo na eno palico, na vseh Šaleških jezerih, pravtako je prepovedano kampiranje ( pač fora premogovnika) Nočni pa kolikor vem je dovoljen samo na Škalskem jezeru ( je že James omenjal, da ni skoz možen). Pa tudi nisem prepričan, če se lahko lovi po celotnem jezeru.
Na Velenjskem jezeru se lovi bolj malo, saj je to zelo težko jezero za ribolov. Saj je teren zelo razgiban. Na določenih mestih je prisoten še pepel, teren je razgiban. Dno je v bistvu stopmičasto, globine so pa tak "vrtoglave". Jaz ko sem si ogledoval dno, se našel kakšne primerne lokacije za ribolov nekej med 250 in 300 metri od obale, kjer je prisotnih nekaj platojev. Za mene bi bil Velenjsko jezero velik izziv, če bi lahko vsaj ob jezeru kampiral, ker sem mnenja, da Velenjsko jezero skriva veliko presenečenj.
Za dnevne ribolove je primerno Šoštanjsko( Družmirsko jezero) in Škalsko jezero. Na Družmirskem jezeru se da na plovček naloviti krapov. V Velenjskem jezeru je kar dosti somov smučev in tudi krapov. Glede na govorice potapljačev naj bi bili v jezeru tudi veliki krapi.

• ury
  • ury avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Škoda res da se na velenjskem ne da kampirat, bi bilo zanimivo videti kaj se skriva v teh globinah!

• ury
  • ury avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec

pa tudi kar drago je 15€ za eno palico? O.o

• iron3
  • iron3 avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1419

iron3 odgovoril na temo: Velenjsko jezero

Nekaj sem slišal o tem, da se bo z letošnjim letom uvedel lov na dve palici... ve kdo kaj o tem?

Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)

• jure
  • jure avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 231

jure odgovoril na temo: Velenjsko jezero

Hmm tole pa nevem če bo držalo v soboto 18.5 sem bil na obhodu na Škalskem jezeru ki ga upravlja ista rd in ni nobeden omenil da bi se lahko lovilo na dve palice in tudi ribiči so lovili na eno.