Vogršček

• Byron
  • Byron  avatar Avtor teme
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 667

Byron ustvaril temo: Vogršček

Čez kakšen teden smo mislili iti loviti na Vogršček. In sedaj berem na RZS forumu, da na ne-c&r karto ne smeš loviti na boilije, češ da samo na boilije prime velik krap. To mi pa zveni tako, kot bi Celjani imeli prste vmes.
Tisto, če se lovi samo na eno palico me sploh ne moti. Očitno še ena RD, ki želi na vse načine sforsirati striktni c&r. Jaz osebno se raje neham ukvarjati z ribolovom, če me bo kdo hotel prisiliti, da bom moral kupiti c&r karto. Nisem nek strasten "mesar", ampak če že kupim c&r karto z tem izrazim podporo takšnim, ki podpirajo striktni c&r. Ponekod ravno takšni največ kapitalnih rib pokradejo in odnesejo drugam ( vsaj na Šmartincu je tako).

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1414

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Vogršček

byron brez zamere ampak meni se zdi tako prav da se promovira striktni C in R. sej maš veliko manših ribnikov kjer lahko vzameš ribo.itak pa če jemleš ribo večjo k 3 kg zih navš uzev a ne?

• Byron
  • Ekspert
  • Ekspert

Byron odgovoril na temo: Vogršček

Jaz nimam nič proti c&r vsaj v zmerni obliki. Jaz iz principa kamorkoli grem loviti, kupim karto kjer lahko ribo uplenim in ne c&r. In res redkokdaj vzamem ribo. Če pa je celoten revir pod c&r in da vidim, da se z njim gopsodari kot se spodobi, pa tudi kupim c&r karto. In kje pa je napisano, da jaz ne bom vzel ribe, če bom lovil na c&r karto.
Jaz vem, da c&r karta ne naredi kraparja in ne-c&r karta mesarja. Mi pa gre na organ, da se tako predalčka ribiče. Zato pa pri nas ne kupujem c&r kart.
Najbolj sem bom smejal, ko se bo najdel en ko bo na koruzo dobil rekord Vogrščka in bo krapa zatolkel :D :D :D. In jaz bi iz principa isto storil, čeprav bi se mogel res potruditi, da bi iz svoje kože šel ven in zatolkel takšno ribo. Sam to ne morem obljubiti, ker sem prevelik ljubitelj rib, da bi kaj takega naredil. Mogoče mi bo pa le kakšen zobnik preskočil, pa se bom spreobrnil v mesarja :D :D :D

Zanima, me če velja omenjeno ( ribolov na eno palico in prepoved boilijev) samo za turiste ?

• Goran Keber
  • Goran Keber avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 65

Goran Keber odgovoril na temo: Vogršček

Byron, daleč, zelo daleč od tega, da bi RD Renče forsirali C&R. Lahko mi verjameš, ker sem pri oblikovanju režima imel "prste zraven" in je marsikaj iz tega zrastlo tudi na mojem zeljniku, da temu ni tako (kot verjetno veš, nimam v čislih - tako kot tudi ti ne - ZAPOVEDANEGA C&R ribolova. O tem smo v neki drugi temi že pisali).

Nikogar "ne silimo" v C&R ribolov, ker režim na dovolilnicah, ki dovoljuje uplen, zapoveduje uporabo ene ribiške palice. Glavni razlog: lov predatorjev je v Sloveniji dovoljen le na 1 rib. palico. In kaj se je dogajalo? Z eno ribiško palico je marsikdo lovil krapa, z drugo pa v tem času vijačil, itd..... pravila so si prilagajali tako, kot je komu najbolj ustrezalo (to se dogaja na vodah pretežnega dela Slo).

Zanima te, če velja v RD Renče ribolov z eno palico in prepoved boilijev samo za turiste? Da, zaenkrat samo za turiste. Marsikdo izmed njih si je svoj proračun bogatil s prodajo ulova na ljubljanski tržnici in v več ljubljanskih gostilnah pod blagovno znamko "vogrski krapi" in "vipavski somi".
Naj razložim na kratko še relacijo "turist - član".
V kolikor član RD zlorablja oz. ne spoštuje predpisanega režima je neposredno odgovoren RD, katere član je in za prekrške kaznovan kot določa Pravilnik o disciplinski odgovornosti.
Ribiču turistu pa se v primeru zlorabe odvzame ribolovna dovolilnica in šele za storjena kazniva dejanja je lahko sodno preganjan. Režim na hrbtni strani rib. dovolilnic MORA biti jasno napisan, ker drugače se (in to se vedno) ribič turist zgovarja na to, da tega in tega ni vedel. Niso vsi turistični ribiči člani RD-jev z opravljenim ribiškim izpitom!

Vse napisano v ribolovnem režimu za Vogršček ima svoje tehtne razloge. Da bi lahko vse podrobneje razložil, bi morali organizirati okroglo mizo. Težko pa je o nekem ribolovnem režimu razsojati, če človek ne pozna vode, ki jo režim obravnava in še kup dejstev in ugotovitev zraven, ki so morda nepoznavalcem določenega okolja neznane.

• Byron
  • Ekspert
  • Ekspert

Byron odgovoril na temo: Vogršček

Keber, ne zgornjega razumeti kot kakšen napad, ker sem že zjutri bil res tako razkurjen, da sem že enemu pacientu podaril klofuto :D. Drugače se pa strinjam z tabo. To glede član-turist se popolnoma strinjam. Če bo to veljalo samo za turiste je OK. Bilo bi smešno, da bi zaradi turistov nastradali člani. Sam vem dobro, kaj delajo turisti na Šmarjaku. Pred leti, ko je bila c&r karta cenejša od navadne, so eni nakradli na dan rib, da te kap. Sem bil priča, ko je eden imel 8 krapov v prtljažniku. In potem so prihodnje leto na*ebali tisti, ki so pošteni. Samo so tudi med člani nažalost takšni, ki kradejo na široko in dolgo in vozijo ribe drugam.
Ko smo že pri dveh palicah ( roparica - bela riba). Kolikor jaz razumem zakonodajo, lahko na eno palico loviš krapa na drugo soma. Vsaj v Celju imamo tako in to je meni osebno všeč, saj lahko polega krapa še čakam soma. Blinkarjenje odobravam, če loviš krapa na eno palico le če si blizu palice. Sem pa že tudi videl pri nas, da je model na eno palico lovil krapa na drugo pa na čolnu blinkaril sredi jezera :D :D.

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1414

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Vogršček

zdej pa mene neki zanima.če sem jast prav zastopil lahko v sektorju A razvažaš sisteme z čovnom z bait boatom pa ne smeš,zdej mi povejte ke je kle fora?

• Goran Keber
  • Goran Keber avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 65

Goran Keber odgovoril na temo: Vogršček

Logika je v tem, da če je čoln dovoljen bait boat-a ne potrebuješ. V coni A je dovoljen med drugim razvoz vab in krmljenje kar pomeni, da boš lahko razvažal 200 in več metrov nasproti drugemu bregu in v primeru zapete ribe jo boš lahko s čolnom tudi rešil. Z uporabo bait boata bi v najboljšem primeru razvažal vabo in istočasno krmil in to bi bilo tudi vse. Za reševanje ribe ni uporaben.
Če bi bil dovoljen, bi se bait boat-a posluževala večina tistih kraparjev, ki jim čoln predstavlja preveč "težaško delo" in bi čolna sploh ne imeli s seboj (tako je pokazala praksa).

• darkoL
  • darkoL avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 351

darkoL odgovoril na temo: Vogršček

To je pa res težko preprečiti! Napiše se uporaba bait boata je dovoljena izključno ob iuporabi čolna in zadeva rešena.