Gumijasti črvi

• slycrespo
  • slycrespo avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 13

slycrespo ustvaril temo: Gumijasti črvi

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če je že kdo lovil na gumijaste črve na plovec? Imam namreč flourescentne zelene, rdeče in bele gumijaste črve, malo večje od kostnih črvov (2.5 cm) in bi šel jutri lovit na ribnik. Lahko s tako vabo sploh računam na ulov kake ribe ali je to brezveze?.

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Baer
  • Baer avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 29

Baer odgovoril na temo: Gumijasti črvi

Mnenja o teh črvih so zelo deljena, eni so zadovoljni, spte drugi pa pravijo, de je brezveze in da je bitsvno manj učnkovit od pravega črva.

Če znaš nemško, boš na you tube o gumijastih črvih lahko kar nekaj našel, kako je z angleškimi videi na to temo, pa ne vem.

Vem, da se z enimi posebnimi plovci z njimi da loviti tudi tako, da laks navijaš in treseš z vrhom palice, da črv bolj miga. Ampak sam o tega nisem še nikoli počel in Ti žal kaj več ne morem povedati.

Katere si pa kupil? Jaz sem nedolgo nazaj kupil Gulp črve od Berkleya, samo jih še nisem sprobal. Bom poročal, ko jih bom. Daj tudi Ti prosim napiši kakšen stavek, na kakšen način si z njimi lovil in kako se se obnesli. Sicer na temle forumu žal ni kaj dosti aktivnosti, ampak vsaj tisti, ki kaj tu pa tam kaj napišemo, si dajmo malo informacije izmenjevat.

P.S. Kako si se pa glede palice odločil?

• Bass
  • Bass avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 7

Bass odgovoril na temo: Gumijasti črvi

Premalo je informacij. O kakih črvih govorimo in za kakšno ribo ? Za plenilke je na "texas rig" ulov lahko uspešen, po drugi strani pa "ostale ribe" nimajo efekta. Imam gumijaste kostne črve in deževnike, na katere sem poizkušal dobiti belo ribo, pa nekako ni delovalo. Na "gumijaste kostne črve" sem nekajkrat dobil rdečeoko / rdečeperko in to takoj, ko sem vabo vrgel v vodo, predvsem jezero. Sem beličaril. Ko sem nekajkrat postopek ponovil, ni bilo popolnoma nobenega efekta.