Ribolov na plovec z boiliji

• Slofish
  • Slofish avatar Avtor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2638

Slofish ustvaril temo: Ribolov na plovec z boiliji

Ribolov na plovec z boiliji - je to sploh mogoče? Sprašujem se že nekaj časa in razmišljam, kako se tega lotiti - kaj predlagate?

Skratka, že dalj časa razmišljam, zakaj se pri ribolovu na plovec vedno omenja samo vabe na trnku, kot so koruza, modni, ter druge podobne zadeve, nihče pa se ne oglasi, da je lovil (beri: USPEŠNO) na plovec z boiliji - kako to?

Moje dolgo razmišljanje je podkrepil moj zadnji ribolov, katerega sem opisal tukaj:

Ribnik Pivola - kjer je obvezna ribiška oprema čelada!

Res je, da sem tudi s koruzo bil uspešen - ampak, zakaj ne bi bili kdaj tudi malo drugačni in bi probali vabo, ki v svetu ribolova prinaša toliko uspehov.

Kaj menite - kakšne so torej prednosti (beri: če sploh kakšne) in kakšne SLABOSTI ribolova na plovec, če bi na koncu namontiral boili?

PS. In še to - kakšno navezo/sistem izbrati, če bi se že odločil za to?

Hvala za mnenja in lep pozdrav, ter dober prijem, če boste za vodo!

LP,
Siniša

Kjer je ribolov doma.

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Mato.pugelj@gmail.com
  • Mato.pugelj@gmail.com avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 44

Mato.pugelj@gmail.com odgovoril na temo: Ribolov na plovec z boiliji

Jaz kar velikokrat lovim na tako imenovano plovčkanje z boilo, ter prišel na to, da ne obtežim plovca. A tukaj se mi je pojavil problem. Če nimam naštimane prave globine, se plovec potopi ali uleže. To se mi dogaja pri fiksnem plovcu ali pri drsnem plovcu s štoperjem. Pri wagglerju brez štoperja pa je v redu.

• Slofish
  • Slofish avatar Avtor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2638

Slofish odgovoril na temo: Ribolov na plovec z boiliji

Če loviš s fiksnim plovcem in ne nastaviš pravilno globine, boš v vsakem primeru imel težave \" s stanjem\" plovca - ali ne, te morda ne razumem? :D

Kaj za en način navezovanja boile pa uporabljaš? Enostavno na las, ali kaj drugega?

Kjer je ribolov doma.

• Mato.pugelj@gmail.com
  • Mato.pugelj@gmail.com avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 44

Mato.pugelj@gmail.com odgovoril na temo: Ribolov na plovec z boiliji

navaden rig ki ga sam naredim., pri plovcu pa samo naštimam pravo globino, pa luvim.

• Ščuka17
  • Ščuka17 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 7

Ščuka17 odgovoril na temo: Ribolov na plovec z boiliji

Pozdravljeni, tudi jaz sem razmišljal o tem in se odločil da bom probal (pravijo da probati ni greh)! In to takoj v soboto! Imate kakšno opozorilo zame ki bom to poskusil prvič?

Lep pozdrav in dober prijem če boste za vodo! :laugh:

• Bass
  • Bass avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 4

Bass odgovoril na temo: Ribolov na plovec z boiliji

Ta način ribolova imam letos tudi sam namen poizkusiti. Nekaj časa nazaj sem našel eno trgovino, ki ponuja "plovec z boiliji"....Sicer jo ne najdem več, ampak z malo iznajdljivosti se lahko tak "sistem naveze" izdela tudi doma.....