Zig rig

• iron3
  • iron3 avatar Avtor
  • Učitelj
  • Učitelj

iron3 ustvaril temo: Zig rig

Sem prebrskal forum, in nisem našel skoraj ničesar o zig rig-u. Poznam osnove, vendar pa mi še kar nekaj reči o tem ni čisto jasnih, in vas prosim za pomoč.
- Ali je potrebno pri zig sistemu uporabljati tudi neke posebne "plovce" ki lebdijo v vodi?
- Kako mečete zige dolge 3m in več?
- Lahko kdo opiše "svoj" zig sistem (od glavnega laksa do trnka)?
- Katere vabe uporabljate za zig sistem (samo peno, peno namočeno v dip, plavajoči briketi, pop up boili...)?

Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Zig rig

Pri zig rigu ne potrebuješ posebnih plovcev, sicer se prodajajo od Gardnerja in Foxa, vendar vprašanje kak se obnesejo. Sam uporabljam klasični sistem kot za krapa, le da je od anti tangle gumice naprej fluocarbon, uporabljam Berkley-100% FluoroCarbon. Še preden si naredim navez si z markerjem zmerim globino in le-to nato skrajšam za 15-20cm, včasih tudi več. Nato si naredim navezo dolgo kolikor pač rabim. Glede vabe je pa tak da po izkušnjah se mi je pri zig rigu bolj kot aroma obnesla barva. Včasih pali rumena, včasih roza, drugič spet živo zelena. Tako da najboljše je imeti več različnih barv in nato probavaš kaj se ti tisti čas najbolje obnese. Kombiniraš pa lahko z koščkom plavajoče pene in koruze, popupi, umetno koruzo itd.

Kar se tiče metanja tako dolge naveze. Vedno si daj svinec na tla in poskrbi, da nimaš okoli nobenih ovir, kamor bi lahko pri metu zahaklal. Najboljše ti je dati celotni sistem s svincem vred na pokrov od hoboka. Nato pa normalno vržeš.

Še največ uspeha sem pa imel na zig rig kadar sem poleg vabe raketiral drobne počasi toneče pelete.

Tak zgleda moj sistem:

Sex, Carp & Rock`n Roll

• iron3
  • iron3 avatar Avtor
  • Učitelj
  • Učitelj

iron3 odgovoril na temo: Zig rig

Pokrov od hoboka mi je nekoč nekdo že omenjal...mogoče pa sma midva lovila skupaj na Slivniškem jeseni? :D
Kako pa recimo 5m laksa spraviš na pokrov? Predvidevam, da ga nekako zviješ. Pa se potem pri metu ne zavozlja?

Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Zig rig

Sej pokrov ni nujna stvar, važno je da nimaš okoli kakšnih stvari kamor bi lahko ob metu zahaklal. Pa svinec je fajn da je na tleh, ker ti drugače opleta. Enkrat ko boš za vodo probaj vržt, boš vidu da ni tak težko kot se sprva zdi.

P.S.: To s pokrovom je stara finta, tak da jo ve še kdo. :D

Sex, Carp & Rock`n Roll

• krap95
  • Ekspert
  • Ekspert

krap95 odgovoril na temo: Zig rig

Lahko še vse enkrat napišem, ampak si lahko o zig rigu dost prebereš tukaj . Avtor pa je moja malenkost :P

C&R - Ujemi za užitek, slikaj za spomin, spusti za prihodnost!

• iron3
  • iron3 avatar Avtor
  • Učitelj
  • Učitelj

Odličen članek! :D Hvala

• zator
  • Ekspert
  • Ekspert

zator odgovoril na temo: Zig rig

dosti debat in dosti kreganja je po forumih glede ziga
najbolje je in pa seveda krapu prijazno da se uporabljajo sistemi le temu namnejeni.
ko krap potrga razno razne 5 meterske zige in se potem se kam navije.............
nevem no jasz sem osebno proti tej metodi
pomislite malo
lp matej

• iron3
  • iron3 avatar Avtor
  • Učitelj
  • Učitelj

Zator: tega nisem še nikjer zasledil, in niti pomislil nisem na to. Sicer pa nikoli ne pomislim na to, da bi lahko utrgal, saj nesme. :D Ponavadi trgam ob izvleku brez ribe in posledičnem zahaklanju. Se pa seveda kljub temu, da se ne spomnim kdaj mi je zadnjič kakšen krap utrgal, to lahko zgodi. :/