Jezero Tribalj

• miha
  • miha avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 3

miha odgovoril na temo: tribalj

pozdravljeni sem nov na forumu in me zanima če ima kdo malo već izskušenj o jezeru tribalj(pozicije,daljave....)saj imam namen to jezero obiskat spomladi

hvala v naprej

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• anony123
  • anony123 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 8

anony123 odgovoril na temo: tribalj

sem ze kar nekaj let prelovil na tem jezeru, tako da ti bom povedal kar js vem. Prvo kar pazi je veter (verjetno boš moral planirati dopust 3dni pred odhodom).Ribolov v vetru ti odsvetujem saj ni to to, in pa zna tako močno pihati da ti še šotor odnese.
Imaš eno stran jezera, ki se razteza od ribiške kučice ob cesti. Potem imaš brano. In pa drugo stran jezera.

Brana:
Kot ti je verjetno ze poznano brana seveda najbolje dela. 2017 je najbolje delala pozicija ob 5 luči kakih 30 metrov levo od ribiskega doma. vsaka pozicija proti koncu brane je delala slabse (ni vendo tako, lahko kašna dela 30m naprej-nazaj pa malo slabše). Edino pozicija kjer izteka jezero dela dobro ko piha mocna burja. Prejšna leta je bila ta pozicija tudi najboljsa. Ampak se je jezero nekako spremenilo v zadnjih letih. Na brani je dovolj ce mečeš na 80m, smer kot si zazeliš.

6 pozicij ob cesti:
Ponavadi je prva pozicija delala najbolse in je bila enakovredna pozicijam na brani (pozicija najblizje ribiskemu domu).. Vendar je bila 2017 dostikrat tudi slabsa kot 2 in3 pozicija zraven nje. 2, 3 ,4 pozicija so kar dobre vendar najbolsa sta 2 in 3. Ce pa se hoces naloviti manjsih krapov in pa kaksnega 17kg umes je to zadnja 5 pozicija (odsvetujem).
1pozicija: meci na 110m naravnost v kot brane. Bolj kot boš vrgel bolje bo. Enako velja za druge pozicije edino 5. Vendar ce riba dela dobro jo lahko imaš tudi na 50m. Ponavadi je cisto uredu ce loviš na 80-100m.
2pozicija:meces enako v kot brane, 3 in 4 meces naravnost ali po volji

Druga stran jezera:
Poznana mi je samo prva pozicija zraven brane. Tam moraš kar vedeti kam metati. Nekoliko bolj desno proti brani na 110m. Na ostalih pozicijah se tudi da naloviti samo ne bom pameten ker tam se nisem lovil. Mislim pa, da so nekoliko manjši krapi.

To sem ti povedal kar se ponavadi zgodi. 2017 sem parkat dozivu, da so pozicije ob cesti delale boljše kot brana (vse odvisno od vetra). Prejšno leto je tudi nasploh riba delala veliko slabše kot prejša leta vsaj meni. Vendar nalovil se boš vedno na tem jezeru, bolj kot na kateremkoli slovenskemu.

Upam da sem ti kej pomagal pa dober ulov. sporoci rezultate :)

• anony123
  • anony123 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 8

anony123 odgovoril na temo: tribalj

Če pa želiš mi pa daj mail. pa ti na karti oznacim pozicije, smer in daljave, in ti pošljem.

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1414

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: tribalj

Anony123 imaš zasebno sporočilo .