Zaprešič-Zajarki

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1421

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Zajarki težka voda,prvič slišim čeprav me na tem jezeru še ni bilo.
Meni je to tok smešno,ko nekateri tudi ti rudar govoriti da je potrebno loviti nujno najman 90 metrov od obale.
A vi mislite da ribe pa bližje ni.Zajarki je zame jezero kjer večinoma tekmujejo kdo bo vrgel dalje.

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• rudar71
  • rudar71 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 94

rudar71 odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

@fzibret
Lepo si napisal,da se nisi bil na tej vodi...
Pomeni da pojma nimas kaksna voda je...
Ker je to jezero umetno(izkopavanje gramoza) mi verjemi da so globine
kar zanimive in ni tako kot pises,da sam gledajo kdo dalj vrze...
Taksno je jezero in se razlikuje od drugih umetnih ali naravnih...
Oprosti v mlakah res morda ne rabis dalec metat
:lol:

Bolje biti v ribolovu in mislit na cerkev,
kot biti v cerkvi in mislit na ribolov...

• fzibert1@amis.net
  • Učitelj
  • Učitelj

komedije, res dobr si me nasmejov rudar.
s tem kar si napisa si dokazal da še vedno misliš da moraš daleč metati da ujameš ribo.Jao jao

• jolemajole
  • jolemajole avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 69

jolemajole odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Rudar, vse informacije so zelo dobrodošle. Sicer mi je res malo cudno zakaj je potrebno metat tako dalec, ampak glede nato da ze dlje casa lovis tam in poznas vodo vrjetno te besede niso prazne :)
Mogoce izdas se na katere bojlije si bil ti vspesen v zimskem casu? Zanima me tudi kako je z pop-up bojliji? Meni se je za trenutni vspeh na manjsih slo vodah zelo dobro izkazal od sticky baits popup okus ananas (14mm se mi zdi mozno da je tudi 12)
Mogoce kdo ve kje se riba zadrzuje v zimskem casu, splosno znano je da se drzi v globjih predelih pa vendar sem nazadnje 2x ribo nasel v bolj plitvih delih(4m) na priblizno 10-12m sem ostal brez prijema(lovil sem v podpeci-krimsko jezero katero je znano po tem da redko zamrzne)
Hvalezen bom za vsako informacijo!
L.p.

• mateeej goričke
  • mateeej goričke avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 179

mateeej goričke odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Wtf zaprešič težka voda? prite probat v prekmurje pa boste vidli kaj so težke vode ;)

• miso84
  • miso84 avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 457

miso84 odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Zajarki spadajo med težje vode,ker je res potrebno res dobro poznat pozicijo oziroma treba ogromno markirat,da se najdejo platoji(sprudovi)po katerih se riba zadržuje.Res je tudi,da je treba na nekaterih pozicijah daleč metat ravno zato da bi se dosegli omenjeni sprudi po katerih se riba giblje ali zadržuje.Je pa tudi res,da so pozicije na katerih se bližje lovi in tudi riba se da ujeti pod nogami ob pravem času.V tem primeru se strinjam z rudarjem,ker je res kar je rekel.Matej goričke,noben ni rekel,da pri vas v prekmurju ni teških vod,vsaka voda je po svoje težka,sploh če nimaš o njej nobenih informacij.Ne se takoj kregat med sabo pa napadat ljudi,tukaj smo zato,da si pomagamo.Če pa je nestrinjanje glede neke stvari potem vsak pove svoje mišljenje na miren način.Tudi jaz sem podal samo svoje mišljenje glede te vode iz mojega vidika,nekomu pa pač ta voda ni težka za lovit in to je to.

• fzibert1@amis.net
  • Učitelj
  • Učitelj

se strinjam z Matejem.Težke vode so zame vode ki so skoraj zapuščene se ne vlaga in se ne skrbi zanje večinoma takih vod je v prekmurju in to so zame težke vode kjer si lahko srečen če v tednu dni ujameš tri -pet rib.vode kot so Dahau,Ivanci... to so težke vode
Lahko pa rečem da tudi na vodah kot je zaprešič vstaneš brez ribe -pa vse narediš prav ampak če riba ne žre je ne boš ujev.
Se pa strinjam da je vsaka voda iziv le da nekatera večji druga manjši.

• pele
  • pele avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 174

pele odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

No da še jaz nekaj napišem.sem pač tudi eden tistih ki je lovil v Zaprešiču,vsak pač lovi kjer mu paše,da je voda težka seveda ni res in tisti ki to pišejo pač hočejo sebe malo poveličati,je pa res da imaš prednost če poznaš jezero in konfiguracijo dna,toda tudi do tega ni težko priti saj tako kot na Šumbarju obstaja mapa jezera z mesti, globinami in platoji v jezeru,čeprav se ta mapa malo razlikuje od trenutnega stanja predvsem v delu kjer je kopal bager gramoz,no četudi vseh teh mest ne poznaš boš prej ali slej krapa tudi dobil,da ni gužve tudi ni res,pred vikendom in za vikend zna biti za mesto še kako problem,od ponedeljka do srede-četrtka pa večinoma ni problema,razen najbolših mest,tu moraš imeti malo sreče ali pa poznanstva,sam zadnja 3 leta več nisem lovil tam,imam raje vode kjer imaš svoj mir in krape ki na gobcu nimajo nikakršne rane,je pa res da se na takih vodah težko pohvališ z krapom 25+pa čeprav tudi na vodah kjer trenutno lovim nisem daleč od te meje,no da še napišem svojo 1 izkušnjo z Zaprešičem,ko prispem tja sem ugotovil da je velika kanta kuhane koruze ostala doma,imel sem le 3 litrno nekoliko trše v primeru da bi lovil na koruzo,pokličem hrvaškega kolega ki sem ga spoznal na hrvaškem forumu če mi lahko pomaga,ma šta se sekiraš,ti samo stavi sitan šljunak i nešto malo boila u raketu i imaš problem rešen in res nasledje 4 dni sem hranil z gramozom,nekaj narezanimi in nekaj celimi boili in povsem spodobno lovil,večina prijemov pa je sledila ravno po raketiranju,kot pa sem že napisal vsak lovi tam kje mu odgovarja,zagotovo je Zaprešič lepa in zanimiva voda,ampak vsaj zame preveč skomercializirana.,