Zaprešič-Zajarki

• nelkosmile
  • nelkosmile avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 54

nelkosmile odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Super fantje, hvala Vam.

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• mitja.k
  • mitja.k avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 2

mitja.k odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Pogosto opažam trenja o zahtevnosti določenih vod. Vsaka voda je lahko ob nepoznavanju terena ali ob slabih pogojih težka, a to ne pomeni da se ne da lepo lovit. Odvisno od vode pa lahko pričakujemo več ali manj prijemov. Res pa, da so vode kjer je koncetracija rib večja, to je npr zaprešič. Zaprešič je "lahka" voda, to po mojem mnenju lahko nekdo napiše, ki je vodo spoznal do potankosti in se je vedno noro dobro nalovil. Verjamem da je marsikdo imel izredno uspešne kampanje, ampak na eno roko preštejem te, ki tudi ob slabših pogojih lovijo dobro ali vsaj solidno. Nekdo ki hodi lovit na vode kjer je manj rib, in je več naravne hrane in drugi pogoji ki vplivajo na uspeh nemore podcenjevat "komercialne" vode in obratno. Ker če gremo na zapuščeno vodo, kjer se malo lovi in z čolnom in sonarjem vse pregledamo in postavimo bojo je dejansko uspeh izbran po bližnjici.

Pri ribolovu je najbolj pomembno da z lastnim trudom dosežemo uspeh, pri čemer je moje mišljenje da je uporaba sonarja in čolna za razvoz vab neprimerna. Samo zaradi boljšega ulova najprej celoten teren pregledamo in ugotovimo dno jezera, zatem še pogledamo na kakšni višini se giba in nahaja riba, nato postavimo bojo. Tam nahranimo in kasneje lovimo. sisteme si razvozimo, da se slučajno pri metu ne zamota. Po možnosti lovimo na jezeru širine 200m kjer lovimo na odaljenosti 170 m, tako da ribiču na nasprotni strani omogočimo bojo na 30m.

Tako da vsa pohvala jezeram kjer je razvoz vab prepovedan!!!
Ampak če bi čoln in sonar na vseh vodah prepovedali bi ribolov za nekatere postal nezanimiv, po gladini vode bi pa se znašla velika količina potrganih raket.

Tako je pač moje mišljenje, se pa zavedam, da ima vsak svoj pogled in stališče ribolova in večje vrednost ima riba za katero se je bilo potrebno potrudit na takšen ali drugačen način.

• Libnik
  • Libnik avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 4

Libnik odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

Se strinjam stabo :) :)

• dani
  • dani avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 50

dani odgovoril na temo: Zaprešič-Zajarki

a je gdo lovil kaj sedaj v zadnjem času v zaprešiču?

• nelkosmile
  • nelkosmile avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

Tudi mene zanima, mi gremo 10. maja (Zaprešič ali Šumbar) tako da bi bile sveže informacije dobrodošle

• dani
  • dani avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

ali nišče ni lovil ali pa se nikomur ne da dajat informacij.bom pa moral jutri pač sam za vodo poiskat informacije:)

• dani
  • dani avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

a je gdo kaj lovil v kratkem na zaprešiču, ali pa če vete kako kaj dela riba?

lp

• nelkosmile
  • nelkosmile avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

Lih tko zgleda, kot da noben več nelovi tam :p