Dobrodošel, Gost
Uporabniško ime: Geslo: Zapomni si me
Ribolov roparice se pogosto izvaja z vijačenjem. Med najbolj poznane ribe uvrščamo ščuko, soma, smuča in mnoge druge.

TEMA: Vijačenje na Otočcu

Vijačenje na Otočcu 04 Nov 2017 11:15 #36862

Zdravo
v četrtek sem se odpravil malo blinkat na ščuko na reko krko v okolici gradu Otočec. Pred ribolovom sem si tudi prebral več člankov o uspešnem ribolovu ščuk, celo celo knjigo ŠČUKA, katera v večini opisuje prav to reko-Krko. Kljub celotnemu dnevu premetanih vab nisem imel niti enega samega prijema. Opazil sem 2 ščuki in proti večeru sem bil navzoč napadu ščuke na manjše ribice. Menjaval sem vse vabe kar jih moja ribiška škatlica premore. Ubral sem različne načine vodenja vabe pa NIČ. MOrda je bil kriv tudi vodostaj in preveč bistra Krka. Še posebej sem pazil da bi se vodi približal čim bolj po tihem. Zanimajo me vaše izkušnje z ščukami na krki. Vesel bi bil vsakega nasvete :) ;)
Administrator je onemogočil javno pisanje.

Vijačenje na Otočcu 05 Nov 2017 18:09 #36867

• Pero
  • Pero's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 26
Pozdravljen,

nisem ne vem kako izkušen ampak ti vseeno zaupam svojo izkušnjo.

Na začetku tudi jaz nisem in nisem mogel dobiti ščuke. Kar nekajkrat sem šel domov brez ulova, seveda razočaran. No potem sem pa videl, da tudi drugi nimajo vedno srečo, tako da sem še vztrajal. Kmalu za tem pa je prišel tudi moj dan. Takrat sem ujel dve v eni uri. Res je, da sta merili obe okoli 35 cm pa kljub temu so štele :woohoo:
Moram priznati, da je točno tako kot pišejo izkušeni - potrebno je lovit, lovit in lovit. S tem si nabiraš izkušnje, znaš oceniti teren oz. lokacijo,...

Kljub temu boš še vedno kdaj šel brez ulova domov, vendar ne tolikokrat kot na začetku.

Na kratko: ne obupaj in še poskušaj kadar bo le mogoče. Enkrat bo že prijela.

Pa dober prijem, Pero
Zadnje urejanje: 05 Nov 2017 18:10 od Pero.
Administrator je onemogočil javno pisanje.
Čas odpiranja strani: 0.120 sekund