Ribolov ščuke v zimskem času - kam?

• James
  • James avatar Avtor teme
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Ribolov ščuke v zimskem času - kam?

Trojica ni več pod ledom in se lahko lovi oz. da se popravim, lahko bi se lovilo, če ne bi bilo v ribiški družini, pod katerim okriljem je voda stanje takšno kakršno pač je. Žalostno, da se pripelješ do vode, se pred tem pozanimaš kakšno je stanje na vodi (pri članu UO) in se ti zagotovi, da se lahko lovi. Ko pa prideš zjutraj do vode in greš do prve osebe, katera bi naj prodajala karte, ti pove da se karte ne da kupiti. Gospa je bila prijazna, tako da ji tu nimam kaj za očitati, povedala je da še nimajo novih kart, ker jih od ribiške družine še niso dobili, zato je nakup karte NEMOGOČ. Vprašam ali se sploh da kje karto kupit. Dobim odgovor da NIKJER.

Tu se sprašujem ali so v RD Pesnica res tako nesposobni, da ne morejo do 18.1. urediti novih kart?? In kar je najhuje, da prihajajo vsak dan ribiči, ki bi radi za "precenjeno" karto pošteno plačali in lovili, vendar to žal ni mogoče in se morajo zaradi tega obrniti.

Ne razumem kako je lahko to mogoče. Razumel bi še, če bi dali ven uradno obvestilo, da dokler ne dobijo novih kart se ne more loviti. In bi marsikomu prihranili nepotrebno pot.

Skratka, razočaran sem na RD Pesnica in z zagotovostjo lahko trdim, da me na njihovih vodah ne vidijo več...

P.S.: To sem objavil z namenom, da se ne bo še kdo zastonj vozil in si delal nepotrebne stroške.

Sex, Carp & Rock`n Roll

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Lonči
  • Lonči avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 203

Lonči odgovoril na temo: Ribolov ščuke v zimskem času - kam?

Tako je to.. Nekateri si lahko to privoscijo... V gospodarstvu kjer je kaj takega kruh in denar za ceke, bi marsikdo dobil ze odpoved.... Zato pa je tako kot je.....
Malo offtopic ampak vseeno...

pa lp ;)

• rookie
  • rookie avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Kje so vse ribe??? V vodi.
  • Objav: 10

rookie odgovoril na temo: Ribolov ščuke v zimskem času - kam?

Živjo
Rabim nasvet glede zimske ščuke. Po treh ribolovih odkar so se temp. spustile nisem imel se enega prijema. Ščuke sicer sledijo vabi a le mirno odplavajo mimo. Ponavadi se zelo hitro odplavajo zdaj pa kakor da bi šle le mimo. Zanima me kako vodite vabe, lovite okoli grmovja ali v bolj globoki vodi, hitrost navijanja, vrste vabe, idt,...?
Hvala za odgovore.

• Baer
  • Baer avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 21

Baer odgovoril na temo: Ribolov ščuke v zimskem času - kam?

rookie napisal: Živjo
Rabim nasvet glede zimske ščuke. Po treh ribolovih odkar so se temp. spustile nisem imel se enega prijema. Ščuke sicer sledijo vabi a le mirno odplavajo mimo. Ponavadi se zelo hitro odplavajo zdaj pa kakor da bi šle le mimo. Zanima me kako vodite vabe, lovite okoli grmovja ali v bolj globoki vodi, hitrost navijanja, vrste vabe, idt,...?
Hvala za odgovore.

Vsekakor si že zelo dober, da mečeš tja, kjer ščuke dejansko tudi so - pravo mesto in prava globina! V hladnih mesecih je ponavadi vabe treba navijati čim bolj počasi. Če ribe le sledijo vabi, včasih pomaga kakšna pavza pri navijanju, sprememba smeri in/ali hitrosti vodenja ali pa kakšen kratek potegljaj, s čimer ribo spodbudimo k prijemu. Včasih je treba spremeniti način vodenja. Se mi je tudi že zgodilo, da je pomagalo, če sem izbral drugo vrsto vabe.