ribnik hrastje (pod pohorjem) 28.4 in 30.4 2010

• sedlarc1987
  • sedlarc1987 avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 393

sedlarc1987 ustvaril temo: ribnik hrastje (pod pohorjem) 28.4 in 30.4 2010

najprej bom opisal ribnik, ker mnogim verjetno še ni znan, gre pa za krasen ribnik!

ribnik se nahaja pod pohorjem (nad pekrah). To je manjši ribnik (podobne velikosti kot tamali ribnik v razvanju)

- lovi se lahko vsak dan, vsak petek je tekma okrog 16 ure
- cena karte: 5€
- globina ribnika je nekje od 1m do 2m
- v ribniku so ribe: krap, ploščič, amur, babuška, som ,ščuka, NI SOMIČEV!!!

režim lovljenja: -lovi se na eno palico
- način lovljenja: vse (plovec, grunt, povrhu)
- vaba: vsa... (največ lovijo na žgance, makarone, tajger, koruzo)

torej dne 28.4 sem se odpravil na zgoraj omenjeni ribnik, za katerega sem izvedel od enega ribiča, prej nisem slišal za njega.
Dan prej sem šel pogledat vodo,ampak ni bilo nobenega tam, da bi sobil kaj nasvetov. šel sem malo okoli ribnika in se je že na daleč videlo da je nekaj rib v njem. zato sem se odločil da bom poskusil naslednji dan.
Zvečer sem skuhal žgance z vanilijo, žgance z vanilijo in smokiji, žgance z mlekom v prahu.

naslednji dan sem se odpravil na ribnik ob 7.00. Ker čuvaja ni bilo se ga poklical (št. je na na vratah koče) in ta mi je dovolil ribolov.
IN sem začel: najprej sem ribo nahranil z žganci, moja vaba je bila žganci z vanilijo. lovil sem na fiksni plovec, tik nad podnom, nekje 5 m od obale. Prvi prijem sem imel za pol ure, 3kg krap. naslendnjo uro sem imel samo še en prijem skpet krap nekje 2 kg. Nato pa sem spremenil taktiko, in sem začel loviti na sredini ribnika z drugo vabo (katera vaba je bila razkrijem kasneje). taktika se je obrestovala na suhem sem imel ribo vsake pol ure, vsi so bili krapi, vsi nad 3 kg. no okrog 12 ure, ko so me bolele že roke, spet sprememba taktike (velika kepa kruha 1/4 kruha na velik svinec 60 g (da je lahko kruh potopil) in sem čakal nekje pol ure, nato pa bzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. po 20 min bitki sem dobil cca. 10 kg krapa.

skupno ta dan sem dobil nekje 15 krapov večina je bila nad 3 kg.
loviti sem nehal ob 14.30. riba je delala nekje do 1 potem pa tema!

torej ribnik je odličen za hiter ribolov, riba prijema kot nora(no ostalih 5 ribičev ni dobilo skoraj nič), ribe so prekrasne, nobena ni bila poškodovana, res prave šunkice ZELO borbene!

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• GP
  • GP avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 636

GP odgovoril na temo: ribnik hrastje (pod pohorjem) 28.4 in 30.4 2010

Jst mam bl mal sreče kar se vsega skupaj tiče največ k ujamem sta 2 krapa na dan(merska).Moja prva riba letos je bila mala androga iz Šmartnega.

Počistite ribolovno mesto za sabo.

• sedlarc1987
  • Poznavalec
  • Poznavalec

sedlarc1987 odgovoril na temo: ribnik hrastje (pod pohorjem) 28.4 in 30.4 2010

In ker je bil v sredo tako uspešen dan, sem se odločil da grem danes še enkrat. na ribnik sem prišel ob 7.
danes sem se odločil da bom štel vse ribe ki jih domim "da imam neko evidenco".

torej vabo vržem v vodo, odprem podmetalko in že takoj prvi prijem. 4 kg krap. vržem vabo spet v vodo, odprem stol, se vsedem in spet prijem, tokrat 3k krap. Nato sem imel vsakih 5 min prijem. riba je tako prijemala da si nisem vmes ko sem vabo vrgel v vodo, uspel narediti radia na telefonu. do 10 ure sem dobil že 16 krapov 10 krapov je bila nad 3 kg, dva sta bila 8 kg. riba je tako prijemala da sem se že naveličal, zato sem sklenil da bom "ciljal" na amurja.
s sabo sem imel vabo za amurja C. Zoom AMUR Koruzne Perle. to vabo sem dal na vaglerja in na 10 g svinec (predvrvica dolžine nekje 40 cm (hrana je plavajoča torej je 40 cm od podna)). pol ure ni bilo nič nato pa sem spet ujel krapa teže 5 kg. vržem vabo, zraven še nekaj razmočenega kruha, in kmalu za tem je bil prijem. zategnem, riba je gor, vendar ni bilo nekega upora, zato sem vedel da to mora biti amur. odvijem riolo in ko sem ga "potegnil" do obale je riba dobesedno pop..... takrat sem bil 110% da je amur (lani mi je v transomu tak 1 m amur pobegno, ker sem imel v roki že podmetalko misleč da je majna riba). nato sma se kakšnih 10 min borila in že je na obali 85 cm amur! vam povem da se mi je tak smejalo (dobro da imam uhe).

to je bil moj najboljši prijem dosedaj (ne največji, najbolj žlahtni.

po tem sem imel še pet prijemov krapov. loviti sem nehal ob 12.30, v tem, času sem ulovil 24 krapov, in AMURJA :D

• GP
  • GP avatar
  • Ekspert
  • Ekspert

sedlarc1987 napisal: In ker je bil v sredo tako uspešen dan, sem se odločil da grem danes še enkrat. na ribnik sem prišel ob 7.
danes sem se odločil da bom štel vse ribe ki jih domim "da imam neko evidenco".

torej vabo vržem v vodo, odprem podmetalko in že takoj prvi prijem. 4 kg krap. vržem vabo spet v vodo, odprem stol, se vsedem in spet prijem, tokrat 3k krap. Nato sem imel vsakih 5 min prijem. riba je tako prijemala da si nisem vmes ko sem vabo vrgel v vodo, uspel narediti radia na telefonu. do 10 ure sem dobil že 16 krapov 10 krapov je bila nad 3 kg, dva sta bila 8 kg. riba je tako prijemala da sem se že naveličal, zato sem sklenil da bom "ciljal" na amurja.
s sabo sem imel vabo za amurja C. Zoom AMUR Koruzne Perle. to vabo sem dal na vaglerja in na 10 g svinec (predvrvica dolžine nekje 40 cm (hrana je plavajoča torej je 40 cm od podna)). pol ure ni bilo nič nato pa sem spet ujel krapa teže 5 kg. vržem vabo, zraven še nekaj razmočenega kruha, in kmalu za tem je bil prijem. zategnem, riba je gor, vendar ni bilo nekega upora, zato sem vedel da to mora biti amur. odvijem riolo in ko sem ga "potegnil" do obale je riba dobesedno pop..... takrat sem bil 110% da je amur (lani mi je v transomu tak 1 m amur pobegno, ker sem imel v roki že podmetalko misleč da je majna riba). nato sma se kakšnih 10 min borila in že je na obali 85 cm amur! vam povem da se mi je tak smejalo (dobro da imam uhe).

to je bil moj najboljši prijem dosedaj (ne največji, najbolj žlahtni.

po tem sem imel še pet prijemov krapov. loviti sem nehal ob 12.30, v tem, času sem ulovil 24 krapov, in

A me ti mal izivaš =(

• sedlarc1987
  • Poznavalec
  • Poznavalec

??????

• GP
  • GP avatar
  • Ekspert
  • Ekspert

Hec,hec

• Slofish
  • Slofish avatar
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2638

Slofish odgovoril na temo: ribnik hrastje (pod pohorjem) 28.4 in 30.4 2010

Hmm, sedlarc1987 , lahko prosim malo bolj natančno poveš kje bi se ta voda naj nahajala?

Ker očitno sem dokaj blizu nje doma, pa nimam pojma da to obstaja, ... bom sigurno šel pogledat. ;)

Kjer je ribolov doma.

• sedlarc1987
  • Poznavalec
  • Poznavalec

tak ti bom najboljše povedal. zemljevid.najdi.si/search_maps.jsp?q=hra...cnum=10&foxsbar=page upam da bo link delal.