Komercialni Ribnik Videž

• Ribiški Odvisnež
  • Ribiški Odvisnež avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 8

Ribiški Odvisnež ustvaril temo: Komercialni Ribnik Videž

Zdravo Ribiči,
Sem član RD Slovenska Bistrica (mladinec :) ) in med vsemi "našimi" vodami sta mi najbolj všeč (lokacija, ribe...) ribnik Videž za krape in potok Ložnica za muharjnje na klena in ostriža.

Ampak danes vam dom predstavil ribnik Videž. Nahaja se v okolici SLB in je dokaj dostopen. V njem boste najpogosteje našli krapa, ploščiča (tudi večje primerke), nekaj babušk, nekaj amurjev...

Osebno najraje lovim krapa, čeprav med ribolovom pogosto primejo večje babuške in ploščiči. Prijemi krapov so dokaj pogosti....

Po navadi lovim cca. 4 ure in dobim okoli 5 krapov. Ponavadi lovin na fedro, ki jo napolnim s tajgerom, kratka (5 cm ) predvrvica, trnek 10, na njem pa dve sladki koruzi in uspeh je zagotovljen. Ponavadi se na tak način ujamejo krapi od 2kg do mojega rekorda (na Videžu seveda :lol: ) cca. 6,5 kg...

Sedaj raje lovim na boili sistem, na jagodni boili premera 20mm...Mečem na sredino, kjer je včasih stal otok, ali pa v "kanal", ki je od ti. travnika oddaljen 25m, tam se navadno zadržujejo večje ribe, malo manjše pa na podrtem otoku.

Kot član lahko lovim 3-krat letno, potem p'a doplačam 5€, kar ni tako veliko. Turisti lahko lovijo za 8€ na eno palico ali 19€ za dve palici (C&R). na ribniku se da tudi muharit, vijačit in beličarit. Če želite uloviti amurja, ki jih v ribniku ni prav veliko, jer najkbolje da lovite blizu koče, na plovec, na kruh.

Če imate še kaj vprašanj kar na dan z njimi :laugh: :laugh: :laugh: ...

Zraven prilagam še video iz leta 2015 in 2016 (Žal je na sredini napis :(

Prosim če pogledate še moj prspevek v oglasih, kjer prodajam tekmovalke (polagalke), ker nujno potrebujem denar za kraparsko opremo B)

C&R

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Ribiški Odvisnež
  • Ribiški Odvisnež avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 8

Ribiški Odvisnež odgovoril na temo: KOmercialni Ribnik Videž

Povezava :
VIDEO

C&R

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1421

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: KOmercialni Ribnik Videž

Bravo lepe ribe si ujev.In odlična predstavitev ribnika

• simep
  • simep avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 62

simep odgovoril na temo: KOmercialni Ribnik Videž

Super prispevek in slikovna animacija ter lepe ribe.