Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

• simep
  • simep avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 62

simep ustvaril temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Ker je napočil spomladanski čas in s tem toplejši in daljši dnevi, sva se z sinom odločila, da se odpraviva na ribolov na bližnje jezero Mola, ki je v lasti ribiške družine Ilirska Bistrica, katere člana sva tudi midva.

Dan pred ribolovom sva popoldne odšla še do jezera in v tišini opazovala, ali bo kakšna riba izdala svojo lokacijo. Po dobre pol ure opazovanja, so ribe kar nekajkrat skočile v plitvini ob nasprotnem bregu, tako da sva soglasno sprejela odločitev, da bo to naša ribolovna pozicija.

Doma sva si pripravila še vso potrebno opremo in hrano za hranjenje (koruza, konoplja,boiliji), ter nestrpno čakala na ribolovni dan.

V petek 6.5. sem bil že na poziciji ob 8:30. Dan je bil lep, sončen in pihal je rahel zahodnik. Takoj sem zmontiral in zaklipal palice, ter pričel hranjenje.

Na prvi palici sem imel montiran Wafter boili robin red in tutti fruti, na drugi pa pinky tutti fruti pop up, ki je bil kritično balansiran.

Ko je bilo ob 9:30 vse pripravljeno, sem se udobno namestil v stol in čakal, čakal, čakal,… Bila je ura 11:00, še vedno nič. O ribah ne duha ne sluha.

Sam pri sebi razmišljam, mogoče so se mi naveze zamotale med metom in povlečem ven, vse OK. Vržem še enkrat na isto mesto v upanju, se bo kakšen krap le zmotil in bo piskač zatulil. V prijetni družbi čivkanja ptičev in sem ostal v tišini, do 12:30, ko se mi je pridružil sin po končanem pouku in ves nestrpen spraševal ali sem kaj ujel. Odkimal sem, nakar mi reče, pa vrži še nekaj spombov, mogoče so ribe pojedle vso hrano. In res vržem prvi spomb, v trenutku ko je padel na vodno gladino, zraven njega skoči ven krap.

Sinu rečem, da se bo sreča mogoče le obrnila na našo stran. Še nisem izgovoril do kraja, pa začne peti piskač na sinovi palci. Borba je trajala dolgih 20 min v upanju, da se ja nebi kaj zalomilo in prvi riba je bila v podmetalki. Ko jo pogledava oba naenkrat rečeva, take ribe pa še nisva ujela. Presrečna z mehkimi koleni ga odneseva na blazino in zvagava. Imel je 14 kg. Po ogledu in slikanju, ga spustiva nazaj v svoje kraljestvo.

Takoj sem pričel z spombanjem. In nato so si sledili konstantno prijemi (ribe so imele med 8 in 9 kg), do konca ribolovnega dne, ki ga ne bova zlepa pozabila, saj sva na začetku kraparske poti in je bila to naša prva riba 10+ iz jezera Mola, za katerega je značilno, da so staroselci izredno borbeni.

Upam, da se bo še kdo okorajžil in napisal svojo zgodbo ter tako pripomogel marsikateremu mlademu ter neizkušenemu(kot sem jaz) ribiču, z svojimi zgodbami.

Lp,
Sime

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1421

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Sime svaka čast lepe ribe.Ta riba z 14 kil je ena izmed večjih v jezeru če se ne motim?

• simep
  • Začetnik
  • Začetnik

simep odgovoril na temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Hvala, ja to je ena izmed večjih rib, so pa zato izredno borbene. To mi povejo tuji ribiči, ki pravijo da ko imaš na trnku 5 kg krapa, je tak občutek kot da bi vlekel na kakšnem drugem jezeru 10 kg ribo.

• iron3
  • iron3 avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1419

iron3 odgovoril na temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Najprej čestitke mlademu ribiču, in pa seveda tudi tebi, da mu omogočaš tako lep ribolov! :)
Vesel sem, da so moje želje po objavah v tej temi že padle na plodna tla. Hvala, in upam da se še kdo opogumi.
Ker si domačin, in ker verjetno dobro poznaš vodo, pa bi te prosil, da narediš še en opis vode z vsemi podatki (cene kart, možnosti ribolova, posebnosti vode...), in s tem dopolniš TOLE temo.

Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)

• simep
  • Začetnik
  • Začetnik

simep odgovoril na temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Hvala Iron3, bom v kratkem tudi nekaj napisal o Moli. Lp

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Jezero Mola, RD Ilirska Bistrica: 6.5.2016

Čestitke za lep ribolov. Ni lepšega kot loviti ribe s sinom. Upam, da naš hitro zraste da še midva začneva. :woohoo:

Sex, Carp & Rock`n Roll