Ribolov ščuke na reki Krki (presenečenje!)

• Lizard
  • Lizard avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 52

Lizard ustvaril temo: Ribolov ščuke na reki Krki (presenečenje!)

Vidim, da še ni nikogar, ki bi delil svoje izkušnje o ribolovu na reki Krki...

Upam, da se poleg mene še kdo opogumi in deli svoj ribiški dan za to prelepo zeleno lepotico, bogato z vsemi vrstami rib - slovi pa predvsem po izjemnem ribolovu ščuke!

Celo tedensko deževje je povzročilo močan porast rek. Dvignila in skalila se je tudi reka Krka. Ker je načeloma ribolov v kalni Krki dober recept za uspešen ribolov, sem se odločil, da po kratki pavzi, ki se je pričela s zaprtjem ščuke, oddidem na ribolov.

Visoke Krke se res ne splača izpustiti!

Na hitro sem pomislil, kaj že dolgo nisem lovil. Spomnil sem se na linja. Glede na to, da večina vijačim, se vsake toliko časa talni ribolov prileže.

Do sedaj sem ga ujel le enkrat, med tem, ko sem lovil krapa. Spomnim se, da mi je bil tako všeč, da mi je nekako postala najlepša riba.

Zvečer v temi in z baterijo na glavi sem odšel na travnik kjer sem v dodobra razmočenem terenu nabral lepo število lepih, debelih deževnikov. Dobra vaba za linja in tudi druge talne ribe.

Naslednji dan oddiem v zalivček, kjer se voda lepo mirno vrtinči. Prvih nekaj metov mi je nagajal več ali manj drobiž, ki mi je bolj kot ne samo grizel deževnika.

Ni minilo dolgo, ko se mi je vrh palice malo bolj zatresel. Takoj sem vedel, da je zraven nekaj večjega. Počakal sem še nekaj trenutkov, tap tap in zateg. Imel sem prav. Čutiti je bilo močno ribo. V mislih sem imel vse možne ribe, ki bi lahko zagrabile. Linj, krap, mrena, som...

Pribor, ki sem ga uporabil je dokaj lahek. Meha feeder palica ter 0,20mm predvrvica. Za vsak pobeg sem moral biti zelo previden. Po relativno dolgem boju pa se vendarle na površino prikaže lepo presenečenje.

Imel sem res veliko srečo, da je moja predvez zdržala. Skoraj nemogoče, vendar očitno je.

Linj bo pa očitno moral še malo počakati. Več pa si oglejte v spodnjem videu:

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• pele
  • pele avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 174

pele odgovoril na temo: Ribolov na reki Krki

Lepo presenečenje,čestitke.

• PuntoMB
  • PuntoMB avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 331

PuntoMB odgovoril na temo: Ribolov na reki Krki

Nice....