Krapolov na reki Savi

• ile
  • ile avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 216

ile ustvaril temo: Krapolov na reki Savi

Končno je prišel čas da se spravim napisati reportažo.

Vse se je začelo 7.8. ob 6.00. Pripravil sem si zajterk potem pa hitro spakerati stvari v avto. Posledica hitenja je bila ta, da je fotoaparat ostal doma. Med potjo do Orehovega sem se ustavil še na kavi in v trgovini, da sem nabavil za malico. V Sevnici sem se ustavil še v Kolesarskem centru kjer sem nabavil boilije od Mišela. Kupil sem boilije 20mm okusa mango. Na orehovo sem prispel okoli desete ure. Parkiram avto in se odpravim malo na okoli da si izberem prostor. Ker je bila trava že kar visoka sem se odločil za prostor kjer je že stal enkrat šotor saj je bila trava vsa rjava in poležana. Ko sem postavil šotor sem pripravil palice in nakrmil lovno mesto. Lovil sem približno 50m od obale. Hranil sem s kuhano koruzo in narezanimi boiliji. Po eni uri in pol je prijela mrena dolga okoli 40cm. Kmalu me je obiskal domačin, ki ni bil vesel da sem postavil šotor. Po pol ure pogovora, da bi lahko ostal mi je začel groziti s policijo. Raje sem vse pospravil in šel poiskati drugo pozicijo. Odpravil sem se v kraj Log približno 500 metrov nad čistilno napravo Sevnica. Spet sem ponovil postavitev šotora in hranjenje. Na tem mestu sem imel prvi prijem okoli 15-e ure in sem na suho spravil 1,5kg teško babuško.

Kmalu sem spremenil taktiko in sem na eno palico naštimal kuhano korzuzo na pop up sistem, če bo slučajno kakšen krap zagrabil. Ko naštimam palico sem si pripravil malico in čakal na prijem. okoli šeste ure zvečer začne piskač noro tuliti. Hitro zategnem in začne se sanjki dril. Na žalost se dril zaključi po petih minutah s strgano predvrvico. Navežem novo in ponovim s koruzo. Pred nočjo nakrmim lovno mesto in se vsedem pred šotor in čakam.

Noč je minila mirno. Vstajal sem okoli šeste ure zamenjam vabe in nahranim lovno mesto. Kmalu pridejo kolegi iz ribiške družine. Malo poklepetamo in jim skuham kavo. Debata je na nesla da bi se odpravili s čolnom na soma. Seveda jaz sem bil takoj za saj še nisem ujel soma in bi si ga tudi želel. Takoj potegnem palice iz vode in se pripravimo za odhod. Odpeljemo se slabe dva kilometra nad elektrarno blanca in spustimo vabo za soma iz čolna in pričnemo bučkati. Do petih popoldne smo imeli štiri prijeme brez uspeha. Na soma smo se odpravili tudi v soboto in nedeljo in ga nismo dobili. Soma smo se lotili loviti na sistem bučkanja.

Tako se je moja kampanija z željo, da ulovil vsaj enega savskega krapa končala brez krapa in na koncu še brez soma. Seveda bom še naprej vztrajal.

DOber prijem in Lep pozdrav

Mala riba = zlata riba!!!

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Krapolov na reki Savi

Nekaj mi ni jasno, ti si si postavil šotor na kraparski trasi, kjer je dovoljen tudi nočni ribolov in ti je prišel domačin težit?

Sex, Carp & Rock`n Roll

• ile
  • ile avatar Avtor teme
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 216

ile odgovoril na temo: Krapolov na reki Savi

Tako je. Ko sem se vozil na drugo lovno mesto sem razmišljal kaj mi je sploh teživ če je prostor kjer sem postavil šotor od vodne. Ko sem povedal kolegom so mi rekli da naslednjič kar nej pride policija in da mi nimajo kej nardit...

Mala riba = zlata riba!!!

• kovo_carp
  • kovo_carp avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1878

kovo_carp odgovoril na temo: Krapolov na reki Savi

Ile, kje pa je kraparska trasa v Sevnici? Nekej me matra da bi sel poleti na savo na krapa...