RD "Bistrica" Domžale

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1104

GT odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Je res da je treba zakone upostevat,
ne samo ribici tudi cuvaji.
Meni se je pred leti naslednje zgodilo.
Sm z prjatlom pet dni lovil na Slivniskem jezeru.
Vsak dan sma kupla karte,vsak dan stiri do pet kontrol.
Ce mislijo da morejo tolk kontrolirat OK naj.
Pol pa pride zadnji dan kontrolor(pravi maneken),je bil ta teden prvic pri nama.
Se predstavi,pogleda karte pol pa vprasa kje se je ena karta.Dve karte,dve palce.
Potem je pa od mene zahteval se eno karto za eno palco ki je slonela 5 metrov stran od vode na drevesu.
Na tej palci ni blo ne trneka ne kaj drugega.Na koncu mi je se grozil z policijo.
Js sm mu reku naj poklice policijo pol se pa naj hitro pobere in na enkat je spremenil ton(se je umiril)
in rekel naj samo pospravim to palco se obrnil in odsel.
Ce te kontrolor ocitno hoce za j...t ne mores vedno ostati mirn.
Js od takrat nisem vec sel na to jezero.

Lp

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Guest
  • Guest avatar
  • Gost
  • Gost

Guest odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Očitno se na Slivniškem jezeru stalno dogajajo neki incidenti, ker je pred kakim letom isto bil incident z čuvaji s tega jezera in je zadeva uspela pridt v Novice. To bi lahko rekli da je čisto nasprotje od tega kar za večno ljudi pomeni ribolov-sprostitev in "pobeg" od skrbi, na koncu pa si zaradi ene malenkosti čisto izživciran in še pristaneš v časopisu.
Nekako si predstavljam da imajo v večini družin probleme z objestnimi čuvaji in člani, ki jim ni treba spoštovati pravil, ker so nad zakonom. Pa mene moti tudi to, da namesto da bi imeli enotna pravila za vse, se lahko do neke mere družine zmišljujejo o pravilih. Za morje veljajo iste minimalne mere, ista pravila, pa če loviš v Piranu ali Luciji. Na slatkih vodah maš pa mero za ščuko nekje tako, nekje drugačno, minimalna dolžina vabe je nekje taka, nekje drugačna...Potem pa se ti prilagaji za vsako vodo posebej. No zašel sem offtopic...
Ima pa Bistrica zelo veliko različnih vod in ne vem če ima še katera druga družina v Slovenija tako bero (samo ribnikov imajo 11). Samo sem slišal, da se da v njihovem ribniku v Moravčah zelo dobro loviti. Zanec je dva tedna nazaj v popoldanskem ribolovu ujel 18 krapov (pa jih ni vzel, tako da je v jezeru še vsaj 18 rib :B: ).

• Slofish
  • Slofish avatar Avtor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2638

Slofish odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Daniel napisal: Zanec je dva tedna nazaj v popoldanskem ribolovu ujel 18 krapov (pa jih ni vzel, tako da je v jezeru še vsaj 18 rib :B: ).

Kaj pa če je 18 x dobil eno in isto. Hehe. Šala mala. :)

Ja hudič je, ko so čuvaji, gospodarji in ti "domači" ribiči na določeni vodi, najhujši, ko bi morali biti vzor vsem ostalim ribičem. Žal na tak način odženejo marsikoga od vode, namesto, da bi jih pritegnili z prijaznostjo, da bi se vsak ribič z veseljem vračal.

Kjer je ribolov doma.

• Domzalcan
  • Domzalcan avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 422

Domzalcan odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Daniel napisal: Ima pa Bistrica zelo veliko različnih vod in ne vem če ima še katera druga družina v Slovenija tako bero (samo ribnikov imajo 11). Samo sem slišal, da se da v njihovem ribniku v Moravčah zelo dobro loviti. Zanec je dva tedna nazaj v popoldanskem ribolovu ujel 18 krapov (pa jih ni vzel, tako da je v jezeru še vsaj 18 rib :B: ).

Mnja....drugače sem iz Domžal in lovim na izbranih ribnikih... samo moravč pa se nekako izogibam. Zakaj? Ker je tam vse izropano. Je res da lahko pri zadnji bajti proti ribnikom kupiš karto...samo noben nič ne kontrolira. Zadnjič me je celo en tip čudno gledal ko sem cca 4kg krapa vrnil nazaj. Še vprašal me je: zašto ga meni nisi dao. Pa sem si mislil svoje...

Danes sem lovil na Gradiškem jezeru... tema. Voda še vedno premrzla ... bo treba do konc aprila počakat da se otopli.

Drugače pa priporočam ribolov predvsem na Gradiškem jezeru, če ste pristaši C&R potem zagotovo Plastenka. Na gorenskem koncu ribnik Češnjevek - stavim da so notri taki kapitalci da te kap.

Na območju RD Bistrica pa močno odsvetujem ribnike na Prevojah (sem prepričan da notri ni krapov) Želodnik (izropan) in pa Križ.

Lp

Pa dober prijem!

• Guest
  • Guest avatar
  • Gost
  • Gost

Guest odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Ja samo v Moravčah so 3je ribniki, turisti pa mislim da lahko lovijo samo na enem. No ta znanec je član Rd Bistrica tako da je sigurno lovil na tistem ki je za člane in mogoče ta ni tako izropan, če je tako dobro lovil. Je pa razlagal kako sta pred njim 2 lovila in sta ujela 4 krape, potem pa namesto da bi zaključila z ribolovom, še kar lovila, ( sta pa vsaj spuščala ribe). Ne moreš pomagat, če nimaš dobre kontrole, potem je jasno da bo vsak probal kar največ iztržit iz svoje karte. Zakaj pa nimajo več čuvajev in rednejših kontrol? Potem pa izgubljajo ribe, posledično pa "stranke" in člane.

• Andrej60
  • Andrej60 avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 764

Andrej60 odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Zakonodaja o sladkovodnem ribištu je jasna in za vse popnoma enaka. V kolikor je na določenih ribnikih in določenih družinah to drugače gre za očitno kršenje pravil. V zakonu je točno določeno kje, kaj, kako in koliko se lahko ujame. Ribiškim družinam je omogočeno prilagajanje vendar samo navzdol in nikakor ne navzgor. Torej je možnio odstopanje od pravil samo v minus. Glede ribiških kontrolorjev pa je stanje žalostno. V vsej moji ribiški karieri sem naletel samo na enega kontrolorja, ki se je razumel v svoj posel in vedel, kaj počne, vsaka mu čast. Naj mi oprostijo vsi ki so takšni kot ta, vendar bi žal velika večina morala ponovno na usposabljanje predvsem iz kulturnega vedenja. Kontrolor ni noben bog za vodo, samo država mu je dala določene pravice, ki jih mi navadni ribiči pač nimamo. Žal so v novi zakonodaji dobili še status prekrškovnega organa in za svoje ukrepanje več ne potrenujejo policistov. 90% lahko opravijo sami, samo tile so pa morali opraviti konkretna usposabljanja in mislim, da je vsem tistim ki novega usposabljanja niso opravili potekel status ribiškega kontrolorja. Vse o tem in še več najdete v Zakonu o sladkovodnem ribištvu,

Dober prijem želim vsem, Andrej!

• Domzalcan
  • Domzalcan avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 422

Domzalcan odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

@Daniel: res so trije in noben ribnik ni samo za člane.

Na prvih dveh lahko loviš...na tretjem pa ne ker je drstišče ;)

Pa dober prijem!

• GT
  • GT avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1104

GT odgovoril na temo: RD "Bistrica" Domžale

Naj se povem da ze nekaj let lovim na Smartinu in se nikoli
nisem imel tezav z kontrolorji.