Cena ribiške role ali palice (10€?)

• JakecIzPohorja
  • Topic Author
  • Začetnik
  • Začetnik

JakecIzPohorja created the topic: Cena ribiške role ali palice (10€?)

Iščem eno ribiško rolo, s katero bi lahko plovčkav v ribnikih ali rekah (drava) z match palico, rad pa bi da bi lahko zdržala še kaki dan na "feeder" način. Najbolj me zanima kdaj je rola "prepoceni" (a je smiselno kupit rolo za 10€ ?)... Podobno me zanima tudi za palice.

Hvala za pomoč!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• Slofish
  • Slofish's Avatar
  • Administrator
  • Administrator

Slofish replied the topic: Cena ribiške role ali palice (10€?)

JakecIzPohorja, tak ti bom rekel - če boš prebral nekaj postov o ribiški opremi na tem forumu in pa članke, ki so zapisani, boš verjetno hitro naletel na rek, ki smo ga tukaj že mnogokrat zapisali in sicer: "Kupovati poceni, pomeni, kupovati večkrat!"

Osebno menim, da boš z ribiško rolo (ali palico) za 10€ prej ali slej razočaran in pa vprašanje, kako dolgo ti bo sploh zdržala ( ribolov, dva, mogoče tri). Če boš pa za rolo odštel kakih 50€, pa boš skoraj garantirano z njo zadovoljen - vsaj za namene, ki jih omenjaš.

Mene še vedno navdušuje ribiška rola SHIMANO Exage, ki sem jo kupil pred leti in jo imam na svoji match / float palici - cena je bila ca. 50€ in rola dela kot "švicarska urica".

Torej, po moje - daj kaki € več in boš sigurno zadovoljen ...

Lp,
Sina

• JakecIzPohorja
  • Topic Author
  • Začetnik
  • Začetnik

JakecIzPohorja replied the topic: Cena ribiške role ali palice (10€?)

seveda sem ta pogovor že večkrat slišal :) Stvar je bila le v tem, da sploh nisem imel občutka koliko naj rola stane, namreč edina oprema so do sedaj bili že v naprej sestavljeni kompleti (palica + rola + laks) ki pa so vse skupaj stali le 40 eur... in so celo nekako zdržali celo malo neprevidnosti na morju in je ribolov v ribnikih še sedaj možen, ampak sem se odločil da letos nabavim nekaj novega in malo bolj specializiranega :)

Hvala za odgovor in še posebej za predlog

p.s.
malo sem pobrskal in našel tole: www.trofeja.si/artikel/rola-mitchell-avocet-rzt-1000-4000rd
in palico (iz vaše liste desetih palic) www.trofeja.si/artikel/palica-shimano-al...tch-360---390m--5-20

Base camp for fishing enthusiasts.