Ribiška palica za 1000€

• Slofish
  • Slofish's Avatar Topic Author
  • Administrator
  • Administrator

Slofish created the topic: Ribiška palica za 1000€

Ribiška palica za 1000€ - kaj bi rekli prodajalcu, če bi vam jo ponudil? Daiwa Basia AGS Carp je ena takšnih, ki doseže po nekod tudi takšno ceno!

Tukaj smo zapisali nekaj o tej palici:

Kaj vam lahko ponudi ribiška palica vredna 1000€?

Imamo med nami koga, ki premore takšno ribiško palico?

Je sploh smiselno vložiti toliko denarja v en (1) kos opreme?

Mogoče, če bi vedeli, da je takšna palica narejena iz močnih karbonskih vlaken, vsebuje revolucionaren AGS sistem in da je z njo ribolov res fantastičen - vsaj tako obljubljajo pri Daiwi in tudi mnenja nekaterih ribičev so takšna!

Moje mnenje je, da je veliko bolj pomembno, da znamo locirati ribo, da vemo katero navezo uporabiti in na kakšno globino jo spustiti, ter mnogo drugega - šele nato pride na vrsto kvalitetna ribiška palica...

... ampak, sej se da kvalitetno loviti tudi s palicami za 100€ in nekaj preko! Je tako?

Zanima me vaše mnenje!

LP in DP

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• iron3
  • iron3's Avatar
  • Učitelj
  • Učitelj

iron3 replied the topic: Ribiška palica za 1000€

Včasih smo rekli: "Kol je kol!" :laugh: Sedaj sicer vem da to ne drži, je pa to pomojem popolnoma stvar odločitve posameznika in njegovih finančnih zmožnosti, ter morebitne potrebe po "preseravanju". Sam se držim tega, da več kot 100€ za palico ne dam, saj mi palice cenejšega ranga nudijo dejansko vse kar rabim.

[email protected] replied the topic: Ribiška palica za 1000€

ampak, sej se da kvalitetno loviti tudi s palicami za 100€ in nekaj preko! Je tako? Tako je

Mislim pa da je kar nekaj takih ki imajo zelo kvalitetno in drago opremo ampak jo ne iskoriščajo kot je treba ampak jo imajo da se z njo hvalijo.

• James
  • James's Avatar
  • Moderator
  • Moderator

James replied the topic: Ribiška palica za 1000€

Ne bom rekel, da je to preseravanje, ker je odvisno koliko ima kdo pod palcem in koliko mu pač sam ribolov pomeni. Tako kot ima nekdo motor za 15.000eur, drugi pa za samo 1000eur. Na koncu se pa oba peljeta. Osebno sem prišel do opreme, ki mi zadostuje in sem z njo zadovoljen. Zato nekih večjih finančnih vložkov v opremo ne mislim več dati, no razen če se odločim, da začnem še muhariti. :woohoo: Raje denar namenim za sam ribolov, ker mi nič ne nuca da bi imel drago opremo, če si na koncu ne bi mogel privoščiti ribolova, kadar bi pač želel oz. imel čas. Me pa veseli, da gre sam razvoj naprej, ker pomeni da takšna palica, ki je danes na trgu za 1000eur zna biti čez leta samo 100eur. :) Na tak način poteka razvoj, nekdo nekaj izumi, drugi kopirajo in ko je na trgu večja izbira pade tudi cena. In takrat pridemo na vrsto mi, z plitvejšimi žepi. :P ;)

• _Angler_
  • _Angler_'s Avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

_Angler_ replied the topic: Ribiška palica za 1000€

Res me zanima kdo jim je ciljna skupina kupcev za tak denar, ker mislim da ni ravno velik kraparjev, ki si lahk prvoščijo nakup treh kraparc za 3k. Ne dvomim, da je Basia AGS kvalitetna palca, ampak težk verjamem da je razlika v kvaliteti tak vlka, da bi bla s tem opravičena takšna razlika v ceni glede na primerjavo z ostalimi, po mojem mnenju zelo kvalitetnimi palcami v rangu od 150-250€.
Kar se tiče metalnih sposodnosti palice vsi vemo da je poleg kvalitete same palice vse odvisno od tehnike meta. In po tej logiki bi biv nakup te paliice logičen samo za kraparje, ki hodijo na tekme in jim je doseganje ekstremnih metov nuja. Ampak potem pa spet pridemo do tega, da niti ne vemo če bi s to palico v povprečju dosegali kej daljše mete kot recimo z Sonik sk4 3,5 lb ali ostalimi palicami v tem rangu. ??
Potem pa nam ostane še dril. Mehkoba in občutek nadzora je po mojem mnenju najvažnejša karakteristika vsake palice. Danes je na trgu ogromno palic, ki za mali denar ponujajo ribiču res dober občutek pri drilu, sploh če vzamemo v roke 2,75 lb palico, ki se jih danes da dobit že od 100€ naprej. In ravno zaradi tega res ne vidim kdo bi si šov nabavit komlep palic katere cena za eno je 1000€ ??
Seveda bi mogu sam prijet to Basio v roke in jo sprobat, da bi lahk potem karkoli trdiv ampak zaenkrat je moje mnenje tako, da je ta palica nareta bolj za prestiž kot karkoli druga in je zelo mala verjetnost, da bomo za vodo srečevali ljudi, ki bodo lovili z Basio AGS. Ne dvomim pa, da jo bomo lahko vsi občudovali v naslednjem DVDju od Korde, kjer bo Fairbrass trdiv da je to najboljša palica kar jih je do zdaj sprobav in potem pa se bo verjetn celo najdu kak premožen začetnik v krapolovu in mu nasedu, kar je konec koncev tudi njihov namen.
Tulk od mene.

• TimG
  • Začetnik
  • Začetnik

TimG replied the topic: Ribiška palica za 1000€

Kje pa stane takšna palica 1000 eur?

• Slofish
  • Slofish's Avatar Topic Author
  • Administrator
  • Administrator

Slofish replied the topic: Ribiška palica za 1000€

Na primer TUKAJ!

Preračunano iz funtov v evre, smo nekje pri 1000€. So pa določene verzije še nekoliko dražje (tudi tja do 750£), se pa da tole palico dobiti tudi nekoliko ceneje, kolikor sedaj brskam po spletu! ;)

In seveda, vse je odvisno od menjalnega tečaja...

TimG, a jo boš kupil? :)

• carper
  • carper's Avatar
  • Začetnik
  • Začetnik

carper replied the topic: Ribiška palica za 1000€

angler. bravo:
predvsem tole se mi dopade : "Ne dvomim pa, da jo bomo lahko vsi občudovali v naslednjem DVDju od Korde, kjer bo Fairbrass trdiv da je to najboljša palica kar jih je do zdaj sprobav in potem pa se bo verjetn celo najdu kak premožen začetnik v krapolovu in mu nasedu, kar je konec koncev tudi njihov namen".

Base camp for fishing enthusiasts.