BAIT BOAT- naredi sam

• diabetik
  • Topic Author
  • Začetnik
  • Začetnik

diabetik created the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Me zanima, če je kdo že izdeloval sam bait boat, če je kako se je projekt obnesel? Na kaj je treba paziti, ali so komponente drage (razni motorčki, baterija, propelerji,...)? Kje se dajo te komponente kupiti pri nas?
Gledal sem boate, ki se prodajo v ribiških trgovinah in se cene začnejo nekje pri 400€ ter strmo rastejo tudi preko 1000€...
Mislim, da bi bil kar zanimiv projekt. Seveda pa me zanima, če je čoln možno v lastni režiji sestaviti ceneje kot pa se prodajo in kako...

Lp

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• PuntoMB
  • PuntoMB's Avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec

PuntoMB replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Komponente se da dobit pri nas, se ti pa jih najbol splača naročit iz Hong konga ( www.hobbyking.com/hobbyking/store/index.asp )! So ceneje! Ponavadi niti ne rabiš poštnine plačevat če so to majnše komponente (propelerji, elisa,...). Glede motorčkov in baterij, motorčki (brezkrtačni v rangu speed 600), baterije pa li-po. Če se ne motim je nekaj časa nazaj en na enem forumu (modelarji.com), nekaj poskušal... Lupino si pa sam narediš ali iz lesa ali pa iz steklenih vlaken (lesen je preprostejši - ojačaš pa s steklenimi vlakni tam kjer je potrebno!). To je kar zahteven projekt in dolgotrajen če delaš prvič! Marsikdo je obupal med izdelavo in ga potem rajši kupil.

Upam da sem ti vsaj malo pomagal.

LP

• diabetik
  • Topic Author
  • Začetnik
  • Začetnik

diabetik replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Hvala za odgovor...
Sem šel malo brat in se mi je hitro posvetilo, da čoln nebo sestavljen v enem dnevu in za 50€... :) problem pa je tudi, da se z finomehaniko še nisem ukvarjal...
Potrebno si bo pridobiti znanja in naredit predračun, da vidim, če se vse skupaj sploh splača...
Bi pa še vseeno prosil koga, ki je izdelal tak čol, da deli svoje izkušnje...

Lp

• bobo
  • Ekspert
  • Ekspert

bobo replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Tukaj maš eno zadevo, kak je dobra pa ne vem:)))

www.rcsvet.si/24-rc-colni?p=2

• sedlarc1987
  • Poznavalec
  • Poznavalec

sedlarc1987 replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Pozdravljeni!

Sam sem si delal čoln pred 3 leti in sicer iz vezane plošče. naredil sem napako v dizajnu, in sicer je imel čoln prevceč ugreza (ko sem nasipal hrano).

Letos pa sem od kolega-kolega :D kupil dva že narejena kalupa in sicer carp madness xxl (pogooglaj) in enega sem pred mesecem prodal na tem forumu.

Torej če si boš delal kalub sam, prvo dobro premisli, kakšen bo tvoj končni izdelek, najbolše pa je da kopiraš kakšen obsoječi bait boat (tale carp madness je zelo dober)
Prvo se moraš odločiti kakšen čoln boš imel. Ponavadi so oblike katamaran, se pravi dva motorja, dva reglerja, dve bateriji, dve osi..... pride te malo dražje vendar po drugi strani gre hitreje, motorčki se ti bistveno manj grejejo

Torej ko si izbereš načrt, izbereš iz kakšnega matariala boš delal. Priporočam ti kar vezano ploščo (najtanjšo kar jo dobiš) in dele ki so kritični (spoji...) ojačaš. Jaz sem uporabljal 4mm vezano ploščo topol. in lepilo mislim da je bilo uho (embalaža je bila oranžna, tekočina bela). lepilo je prijelo noro dobro, dobro je tudi to da si ga lahko brusil ko je bilo suho. Slaba lasnost je pa to da se strjuje 1 uro. torej nekaj prilepiš počakaš eno uro .... lahko si pomagaš s vročim lepilom, da si vsaj malo fiksiraš vse skupaj.

Torej ko se boš odločil kakšen kalub boš imel ti bom naprej opisal kakšne komponente rabiš, ampak prej moram vedet ali bo oblika navadna ali katamaran.

Te pa pridejo komponente za obe obliki skoraj isto nekje med 150 € in 200 €(to je minimum ampak zelo dobro dela) lahko pa pretiravaš pa si hitro 2x :D

Torej jaz bi ti priporočal obliko čolna katamaran, zaradi same oblike je dosti bolj stabilen, lažje narediš sistem kipanja, hitrejši in gre polj ravno.

Pogosto naredijo napako pri izbiri motroja in propelerja, saj pozabijo na laks, katerega mora čoln vleči. To je največja obremenitev čolna in ne hrana na njem.

lp, Zvonko

• ribic2
  • Poznavalec
  • Poznavalec

ribic2 replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Tudi jaz sem nekaj čas razmišljal, da bi si sam izdelal bait boat, ampak če te pridejo komponente okoli 150-200€ plus ves ostali material zraven kar nekaj. Pa da se ti kaj ponesreči je potem po moje boljše kupit rabljen bait boat.

• diabetik
  • Topic Author
  • Začetnik
  • Začetnik

diabetik replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

Kako dolgo si ga pa sestavljal?
Ja odločil bi se za katamaran obliko...samo mislim, da bom dal to idejo malo na pavzo...ker vidim, da nebo tako enostavno...
Bi te pa prosil če vseeno napišeš kaj je potrebno za izdelavo in kje si naročil dele...bo v pomoč vsem nam, ko se bomo lotili projekta...
Je pa tudi res, kar pravi ribic2... (sam včasih je fajn kaj sam pošravfat;)
Kako bi se pa obneslo kaj takega...zgleda vse skup kar poceni...verjetno bi malo težje peljal navezo ?

www.youtube.com/watch?v=1VIBDU09bxI

• ribic2
  • Poznavalec
  • Poznavalec

ribic2 replied the topic: BAIT BOAT- naredi sam

To pa itak,se strinjam tudi jaz rad kaj sam pošrevfan :)