Muharjenje z vodno kuglico

• GP
  • Topic Author
  • Elite Member
  • Elite Member

GP created the topic: Muharjenje z vodno kuglico

Sklepam da na tem forumu ni veliko muharjev,se mi pa zdi da ste nekateri od vas že slišali za muharjenje z vodno kuglico.Jaz sem s tem le enkrat bolj za hec lovil v Logatcu.Uporabljal sem teleskopku,na vrvico sem navezal vodno kuglico in potopno muho(uravnaval sem tudi globino).Morda bom to še kdaj poskusil,ker mislim da bom lahko imel s tem kar lepe uspehe.

Please Log in to join the conversation.

• Guest
  • Visitor
  • Visitor

Guest replied the topic: Muharjenje z vodno kuglico

gp
lp,čeprav je vodna kroglica ,v muharjenju namenjena predvsem starejšim ribičem, kateri gredo teško v vodo z muharico, ali pa tam kjer gre za veliko reko,npr sava od medvod naprej, res je ,praviš da ti je bilo fajn, ampak na reki , bi se pa lahko dobro opekel, ampak jaz vedno želim dobro, zato pouskusi tudi na rekah, tam kjer je dovoljeno!
ali pa pojdi na cerkniško jezero in lovi ta velike rdečeperke, pa še kak klen zna pasti!
jusuf

• dblazon
  • New Member
  • New Member

dblazon replied the topic: Muharjenje z vodno kuglico

lp.Obema ja na nek način drži to kar je napisau jusuf vendar ne čis točno.Jas mam že kar nekaj iskušen na to vodno kuglo seveda vse na reki pa vendar le iz čouna.Lovim samo klena na to vk. in še nikoli ni bilo da nebi bilo nič.Zakaj GP ne probaš enkrat za hec nakedrat zeleno srednjo kobilico seveda živo pa boš vido kakšen bo rezultat seveda tam kjer je to dovoljeno,neglede na globino itak ni tolko pomembna,Sam da je sonce pa trava ob nabrežju.Pa LP.obema...

• Heavy
  • Heavy's Avatar
  • New Member
  • New Member

Heavy replied the topic: Muharjenje z vodno kuglico

Živjo
Muharim že 20 let, ampak nisem nikoli pomislil, da bi namotiral vodno kuglo..
Plavajoče ,nimfe......
Dajmo ribi fer borbo.

• Piker
  • Piker's Avatar
  • New Member
  • New Member

Piker replied the topic: Muharjenje z vodno kuglico

Jaz sem že kot otrok od drugega razreda osnovne lovil z vodno kroglico, zadnja 4 leta muharim. Način je mišljen predvsem za suho muho, z nimfo nisem poskusil, kar sicer ne bi bilo neumno. Montaža sistema je preprosta, je v bistvu kot sistem "na grund", uporabljan na morju. Na konec laksa privežemo vodno kroglico (najbolje gumijasto, kroglice iz trde plastike rade počijo, če vržeš v kamenje), 30-40 cm od kroglice pa glavni vrvici dodamo 10-15 cm laksa ter na konec privežemo želeno muho (suho). To je večinoma to, jaz sem na Idrijci lovil efektivno, ponavadi sem prišel domov z izpolnjeno normo (zdaj lovim C&R).
Lp :)

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.