Muharjenje - predstavitev

• GP
  • Elite Member
  • Elite Member

GP replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Največja riba ujeta na muharski pribor je 175kg morski pes.

Please Log in to join the conversation.

• Andrej60
  • Andrej60's Avatar
  • Elite Member
  • Elite Member

Andrej60 replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Alo, kakšna muha pa je bila gor dana? Uh, to je bil boj!

• GP
  • Elite Member
  • Elite Member

GP replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Muha je bla fejst velka.Boj je bil pa res neki posebnega.

• Guest
  • Visitor
  • Visitor

Guest replied the topic: Muharjenje - predstavitev

to pa mam željo enkrat preizkusiti

• rookie
  • New Member
  • New Member
  • Kje so vse ribe??? V vodi.

rookie replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Hej. zanima me kako je z akcijami muharic. rad bi tako prožnost kot je pri "navadnih" palicah 10-45 g ter pa velikost role ki bi bila primerna. lovil bi klena in pa mogoče z manjšimi potezankami.
hvala
luka

• Bigfishsmallfish
  • New Member
  • New Member

Bigfishsmallfish replied the topic: Muharjenje - predstavitev

MOgoče so dovolilnice za promovirano "prvo razredne" reke res peklensko drage in niso za vska dan. tja se muhar gre razvajati! V sloveniji je več kot dovolj majhnih potočkov, kjer domujejo prekrasne ribe, cene kart pa tudi ne presegajo 20€, kar je podobno kartam za ostale revirje( tudi če beličariš...) Sam vsako leto kampiram v bohinju, tik ob jezeru in muharjenje klenov z muharico AKCIJE 3 JE TO PRAVI UŽITEK.. UZAMEM PA SI TUDI KAKŠEN DAN ZA bOHINJKO. mUHARJENJE PA NE OBSEGA SAMO SALMONIDNIH VRST. sAM SE VEČKRAT PREIZKUSIM V RIBOLOVU KRAPA, ŠČUKE, RDEČEPERK ALO DRUGIH CIPRINIDOV, KI JIH NE MANJKA. Z akcijami rookie pa je bolj tako... za različne ribe je različna akcija. Če boš potezal na klene ti svetujem kakšno 7, da boš pripravljen tudi če prime kateri stari oča ;) Za povprečne razmere v sloveniji pa velja 4-7.... za majhne potočke pa 2-3, ob muharjenju pa se moramo zavedati nekaj osnovnih etičnih načel, ki bi v resnici morala vsaj moralno, če ne zakonsko veljati za vse načine ribolova.
- rib ne utrujajmo predolgo
- z njimi delajmo humano( ne mečemo v vodo, ne vlečemo po travi,...)
- VEDNO UPORABIMO BREZZALUSTNIK !!!!!!!
- ribe primemo z mokro roko
- Izven vode jih imamo čim krajši čas ( predstavljajte si kako bi bilo vam če bi vas nekdo tunkal v vodo !!!)
- rib nikoili ne izpustimo takoj, vedno jih nekaj časa zadržimo v mreži, nakajkrat v vodi ob njihovi glavi pobrožamo po vodi, da riba dobi kisik, ter nato počakamo, da smo 100% da bo riba zmogla odplavati
- nikoli rib ne prijemamo za škrge !!!
- če se odločimo za uplen to naredimo takoj ko ribo dobimo iz vode, šele nato jo odpnemo ter se sslikamo
-usmrtimo jo na human način, ne pa z raznimi vbodi ali celo brez usmrtitve, ter jo pustimo da umre sama od sebe ;(

Muharjenje je res nekaj čudovitega in prav nič težkega, pomembno je le kako na to gledamo!

• Bass
  • New Member
  • New Member

Bass replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Muharjenje ni več tako drago, kot nekoč. Vsaj oprema, torej palica, rola, vrvica...Jaz osebno muharim z kompletom za 45eur, ki je bil pripravljen takoj za muharjenje in kaj sem sedaj slabši od ribiča, ki ima opremo za 200 eur+ ?
So pa dovolilnice na rekah res predrage ( 30 eur+ naprej ), ampak saj obstajajo ribniki in jezera, kjer dovolilnice ne presegajo 15-20 eur, kar je pa sprejemljivo, sploh, če še ponujajo kombinacije ( muharjenje + vijačenje ali beličarjenje )….

• VidekSon
  • New Member
  • New Member

VidekSon replied the topic: Muharjenje - predstavitev

Dober dan,
zanima me kako bi začel s tem načinom ribolova. Večino že imam naštudirano, kako in kaj (kakšno palco si naj kupim, kako se zaveže muha itd.). Moj edini največji problem je, da ne vem kje bi lovil. Živim v centru Maribora, avta pa nimam, da bi se lahko peljal do Soče :P . Lov na reki Dravi se mi zdi čuden za muharjenje, saj je Drava precej globoka.

Kakršna koli informacija je zaželena.

Želim vam dober ulov!
Lp Vid

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.