Bojles - Morje

• tito81
  • tito81 avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 57

tito81 ustvaril temo: Bojles - Morje

Imam eno malo nenavadno vprasanje, pa me zanima ce kdo kaj ve o tem... Namrec slisal sem (Ne vem ce ni bila to kaka sala, zato vprasam) da se na morju z obale da loviti cisto na nas kraparski sistem.... "Zgodbica" pravi da lahko na morju lovis tudi na las z bojliji in to na cisto enak sistem kot na jezerih pocnemo pri krapih torej signalizatorji, rod pod, in seveda las.... Slisi se zanimivo, vendar me bega to, da krapi posesajo bojlije, za morske ribe - na primer orade pa se verjetno zakadijo direktno v vabo da jo pozrejo.... mislim da se na las ne bi kaj ujelo prav zaradi tega - ali pac.... Kdo kaj ve o tem??

Sicer bi tema bolj pasala k morskem ribolovu :-)

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• atasmuc
  • atasmuc avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 258

atasmuc odgovoril na temo: Bojles - Morje

seveda se da loviti na sistem krapa z obale, le da je na morju ponavadi zelo veliko trganja navez zaradi kamnitega dna... z bojliji pa še nisem probal, tako da naj tukaj kaj več pove kdo ki je že probal, če je :)

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Bojles - Morje

Sem raje temo prestavil pod morski ribolov. Tako, da se naj tu nadaljuje...

Lp

Sex, Carp & Rock`n Roll

• atasmuc
  • atasmuc avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec

ok...

• tito81
  • Začetnik
  • Začetnik

tito81 odgovoril na temo: Bojles - Morje

James napisal: Sem raje temo prestavil pod morski ribolov. Tako, da se naj tu nadaljuje...

Ja ni panike.... meni se je zdelo bolj primerno na Kraparskem forumu, saj bojo krapari prej vedeli kot tisti, ki se ukvarjajo bolj z morskim ribolovom saj je govora o cisti kraparski tehniki in kako bi bilo z njo na morju :-) ATASMUC, mislim, da ce bi uporabil ledcore da bi bilo manj trganja navez, je pa se vedno problem, ko se ti svinec zatakne :-)

• atasmuc
  • atasmuc avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec

ponavadi sem trgal predvrvice, sploh pri zategu v prazno ali pa ko si preprosto hotel potegnit vabo ven in se je trnek zapičil v neko "spužvo" na dnu in takrat sem ponavadi utrgal ali pa sem včasih potegnil ven kakšen košček te spužve... z svincem nisem imel nekih problemov, ker sem uporabljal zelo ozek svinec cca 5 mm...

• atasmuc
  • atasmuc avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec

tito81, kaj misliš kako bi se kaj obnesle vabe npr. bibiji,morski črv,voleki, če bi jih probal na sistem pop up?

• tito81
  • Začetnik
  • Začetnik

tito81 odgovoril na temo: Bojles - Morje

Kako pa bi jih dvignil? z pluto? Nimam pojma! Ob vsem skupaj se poraja bistveno vprasanje in to je to, kako sa prehranjujejo orade ali brancini... ali posesajo ali direktno zgrizejo vabo..... Ce jo posesajo bi kakrsenkoli sistem na las sigurno deloval! Ampak zdi se mi, da te ribe direktno grizejo vabo saj so roparice.... Zato sem tudi odprl to temo, ker me resnicno zanima! Sem pa siguren, da bi bilo vredno probati z mehkimi 6mm peleti, ki se lahko dajo tudi na trnek in sem preprican, da se jim ribe nebi mogle upreti, se posebej kakim smrdljivim vonjem ne :-) Vendar mene bolj zanima na las, kako bi slo :-)