Domači boiliji

• Avdic
  • Avdic avatar Avtor teme
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 3

Avdic ustvaril temo: Domači boiliji

Domači boiliji - kako jih izdelati v tem letnem času!?

Sem novi član v skupini - moje ime je Dragan in sem iz Višnje Gore...

Imam vprašanje, ki sem ga že zasledil na forumu, vendar ni konkretnega odgovora, ki bi mi ustrezal...

Zanima me nekaj stvari o domači izdelavi boilijev. Verjamem, da tisti, ki ima dober recept in ki z njim izdeluje boile za sebe, najbrž ne bo odkril sestavine... ampak, zanima me za ta letni čas, ki je zdaj (jesen) in za čez zimo, če mi lahko lepo prosim nekdo pove nek recept za boilije. Lahko so sestavine tudi malo boljše iz trgovine Trofeja ali Monster bite, bom nabavil moke in ostale potrebščine - v glavnem vse, kar se da nabavit v trgovini za ribolov. Ne bi rad glih imel neki poceni stvari, rad bi naredil kvalitetne boillije.

Prosim, ce mi pišete v gramih in ne v procentih, ker to ne zastopim :) Se pravi v gramih in za 1kg boil.

Se opravičujem, ker spet to temo odpiral, samo rad bi res imel kvalitetne boile, ki bodo krapu ustrezale :) tudi tekočine kakšne, da zmešam v boile, kateri amino pase v to mešanico mok, itd....

Če se komu da, me lahko doda tudi na FB in mi poslika direkt sestavine iz spletne trgovine - to bi bil najbolj zadovoljen. Naj povem še 1x, da sem začetnik, tako da možno, da sem kaj nesmislno napislal in se že vnaprej opravičujem.

Hvala in lep pozdrav!

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• Spook
  • Spook avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 55

Spook odgovoril na temo: Domace boilie

Zdravo in dobrodošel na forumu :) Najprej bi ti svetoval, da si vzameš par minutk časa in prebereš že ustvarjeno temo "Domača izdelava boiliev" ki obsega 40 strani, na katerih boš zagotovo našel odgovore na določena zastavljena vprašanja in še veliko več. Uporabniki so v tej temi zapisali res veliko konkretnih in koristnih informacij, ki bodo ti pomagale pri nadaljnjem razmišljanju. Receptov je tam zapisanih veliko in med njimi tudi nekaterih zelo kvalitetni. Osebno bi ti priporočal, da pričneš raziskovati/brati o sestavinah za boilije. Torej, ugotoviš, da je v večini "jesenskih" mixov pogosto prisoten Nectarblend ali mleko v prahu, ali kazein itd. in skušaš ugotoviti kaj je funkcija posamezne sestavine v sestavi. Ko boš storil slednje, bo ti veliko lažje v iskanju "kvalitetnega mixa" Verjemi mi, da ti bo ta način dolgoročno koristil veliko bolj, kot če ti enostavno nekdo napiše "recept" in ga potem uporabljaš samo za to, ker ta oseba pravi, da je to kvaliteten recept. (upam, da nisem preveč zakompliciral).
Upam, da sem ti pomagal, oz. da boš nasvet vzel dobronamerno in ne kot, pisanje zateženega uporabnika foruma, ki skriva "svoje" recepte :)

• Avdic
  • Začetnik
  • Začetnik

Avdic odgovoril na temo: Domace boilie

Res je, popolnoma se strinjam. Po cele dneve gledam po Youtubu in internetu o sestavinah in bolj, ko gledam manj razumem. Haha. Vsak video, ki ga najdem, ne vem kaj daje notri, kakšne moke in ostale sestavine, da ne govorim o tekočinah. Haha.

Res si močno želim, da mi nekdo napiše sestavine za 1kg boil v GRAMIH ne v procentih... obljubim, da bom vse sestavine preućil in dojel njihovo funkcijo :) Upam, da se me nekdo usmili in mi napise res kvaliteten recept za ta letni čas in za zimo.. :)

• Spook
  • Spook avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 55

Spook odgovoril na temo: Domace boilie

Pošlji mi na zasebno tvoj email in ti bom posredoval eno literaturo za prebrat malo :) (če te seveda zanima).

• bobo
  • bobo avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 587

bobo odgovoril na temo: Domace boilie

Pozdravljen avdic
Glede teh gramov in procentov da ti malo razlozim
Ena kila miksa je 100% torej je 200g lososove moke 20% le tega in tako naprej
Lp

• Avdic
  • Začetnik
  • Začetnik

Avdic odgovoril na temo: Domace boilie

Saj sem ti poslal ze včeraj...
Upam da nisem kaj narobe naredil, pa ti poslal. Bom kar tukaj napisal: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

• Slofish
  • Slofish avatar
  • Administrator
  • Administrator
  • Objav: 2636

Slofish odgovoril na temo: Domace boilie

Avdic, najprej lepo pozdravljen na forumu!

Kot je že bilo rečeno, tema o tem, kar si napisal že obstaja in to ZELO obsežna. Predlagam, da jo res predelaš in dobil boš odgovore na skoraj večino vprašanj, ki se ti porajajo.

In še nekaj - prosim, potrudi se malo pri uporabi slovnice na tem forumu - tvoji posti so namreč skoraj neberljivi. Te prejšnje, sem ti jaz malo "polektoriral", v bodoče pa vejice, pike, nekdo, velike začetnice in podobno - bodi malo pozoren na te zadeve. Sej bo šlo ... verjamem. ;)

Lep dan ti želim ...

Kjer je ribolov doma.