Dobrodošel, Gost
Uporabniško ime: Geslo: Zapomni si me
Ribolov krapa v Sloveniji imenujemo tudi krapolov. Med ribiči je vse bolj priljubljen, zanje je pa potrebno kar nekaj ribiške opreme.

TEMA: laksi

laksi 04 Nov 2017 11:33 #36863

• balotika
  • balotika's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 3
Je imel že kdo podobno iskušnjo in kako jo je rešil? Na novo rolo okuma sem navil nov laks. Že prvi dan ribolova sem opazil da se je laks začel svaljkati. Drugi dan, je bilo z njim že nemogoče loviti. Takoj, ko je bil na palici sproščen, se je ful zvil v špiralo. Kupil sem nov laks drugega proizvajalca in vse se je še enkrat ponovilo. Na ribiškem forumu sem bral o laksih in navijanju na rolo. Veliko uporabnikov hvali laks Trabuco t forc pro carp. Jasno ga kupim, navijem mokrega na rolo in zopet se ponovi ista zgodba. Navijal sem ga v eno smer, pa drugič v drugo smer, pa vedno isto. Do sedaj sem v vseh teh letih uporabil že mnogo različnih laksov, pa nikoli nisem imel takih težav, sedaj pa kar s tremi različnimi laksi zapored. Rola je nova Okuma axeon axb-565, tudi palica je nova Nemška sporteks. Imam dva kompleta in na obeh kompletih se ponavlja ista zgodba. Malo mi to že načenja živce. Imate kakšen nasvet? Ste že imeli podobno težavo in kako ste jo rešili? Palice imajo gladke rinke in tudi na obema rolama ni videti napak. Če ima kdo rešitev za to težavo ga z veseljem povabim na pijačo.
Administrator je onemogočil javno pisanje.

laksi 04 Nov 2017 14:20 #36864

• bobo
  • bobo's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Ekspert
  • Objave: 565
Pozdravljen jaz pri menjavi silka ne kompliciram napolnim vodo do polovice vedra in vrzem silk noter in se sam obraca v vodi nikoli ni problemov
Pomembno je da je silk svez

laksi 05 Nov 2017 13:05 #36865

Zdravo da še jaz povem svoje izkušnje z navijanjem laksa.Do lanskega leta nisem imel nobenih problemov saj sem do takrat uporabljav večinoma samo Kordine lakse .Lani sem si kupil neki drugi laks in zgleda da je bil narobe(že tovarniško) navit na kolut.Laks moraš vedno navijati tako da je nalepka na vrhu da gleda proti tebi.

V glavnem laks se mi je ful svedrov ko sem ga navijal na rolo,in po nasvetu kolega sem laks iz glave previl na drugo glavo in je bilo potem v redu.
Potem ko sem naslednjič ta isti laks navijal na motorček sem kolut laksa obrnil tako da je bila nalepka spodaj in laks je bil lepo navit,tako da so res zgleda v tovarni narobe nalepili nalepko.Mogoče se je to zgodilo tudi pri tebi,samo da bi bilo to narobe pri 3 laksih to pa ne verjamem

www.korda.co.uk/carpfishingvideos/how-to...the-elliott-gray-way
Zadnje urejanje: 05 Nov 2017 13:06 od fzibert1@amis.net.

laksi 06 Nov 2017 08:23 #36868

• balotika
  • balotika's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 3
Ko sem isti laks navijal drugič sem ga obrnil kontra, pa je bil rezultat isti. Za lakse sem dal že preko 50€, pa je z vsakim isto. A je lahko kaj z rolo narobej, skoraj da ne kaj mislite. Pa hvala za odgovore.

laksi 06 Nov 2017 12:41 #36870

Da bi bilo z rolo kaj narobe ne verjamem

laksi 13 Nov 2017 22:10 #36883

• Akrap
  • Akrap's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 18
Pozdravljeni!
Nevem kaj bi lahko bil vzrok svedranja laksa, kakor si že napisal zgoraj si uporabil postopek ki ga vecina ribicev uporablja, laks potegnt skozi spodnjo rinko na palici pa naredit vozel in potem laks lepo navijat in ga hkrati z roko "sponat" da je laks lepo napet in se lepo navije. Kolut z laksom pa vržeš v bajer ali pa v hobok. Mozno da ce si kupoval v kaksni trgovini ki nima veliko prometa in si dobil staro robo ali pa pac nimas srece in si naletel tavno na slabo serijo. ;) Do sedaj sem imel laksa momoi black shadow(crne barve) in trabuko t force pro(bordo rdeče barve). Momoi sem imel debelino 0.37 trabukota imam pa še zdaj 0.32. Odkrito povedano mi je trabuko boljši res se ne svedra in je raven kot zajla hehe. Tudi vzdržljiv je. Na tvojem mestu bi uporabljal trabukota mores pa vedeti bolj tanek kot je laks rajši se fucla itd. (najdi mogoce nekoga v tvoji rd ali pa kaksnega ribica ki ve kaj dela pa ga prosi naj si vzame pet minut pa ti navije laks). Upam da sem ti s svojim odgovorom kaj pomagal pa ti prihranil nekaj zivciranja in slabe volje. B) Lep pozdrav
Čas odpiranja strani: 0.059 sekund