Dobrodošel, Gost
Uporabniško ime: Geslo: Zapomni si me
Ribolov krapa v Sloveniji imenujemo tudi krapolov. Med ribiči je vse bolj priljubljen, zanje je pa potrebno kar nekaj ribiške opreme.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TEMA: Kratke (stalking) lahke palice in težje role

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 03 Maj 2017 13:16 #36500

• gorg
  • gorg's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 6
Hvala za odgovor Ator !

Rs je, wychwood-ke imajo malo krajši ročaj. 10ft palice iste firme pa imajo 3lb - sem jo hotel kupiti, a mi je prodajalec svetoval 9ft dolžino, ki je mehkejša - le ta pa lažja, krajša in tanjša od 10ft. Zato imam tudi pomisleke glede večjih rol.

Do sedaj sem imel rolo z kapaciteto 0.30 - 180 m. A mi je to postalo premalo. Hja, težka odločitev bo. Do nakupa immam še dva tedna časa, upam, da se še kdo javi s vojimi izkušnjami, po možnosti z baitrunnerjem st 6000 rb.

Lep pozdrav!
Administrator je onemogočil javno pisanje.

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 03 Maj 2017 16:00 #36501

• Ator
  • Ator's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 53
Ne vem iz katerega konca Slovenije si, ampak najbolje bo da greš z svojimi palicami oz palico v trgovino, poveš kaj iščeš in sprobaš vse role na tvoji palici, kakšen občutek ti bodo dale. Sam sem imel br role, pa mislim da je nikoli več ne bom imel, zdj če nisi ravno odločen da hočeš rolo z br potem imaš še veliko drugih rolc z sprednjo zavoro. Meni osebno se naprimer dopade okuma custom black cb-60 in bi jo zelo verjetno vzel za svojo palico oz morda v prihodnosti. Res pojdi v trgovino, pa probaj na svoji palici. Trgovine pa Monsterbite Domžale, Trofeja Maribor, e-jure Ptuj, itd.

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 03 Maj 2017 17:42 #36502

• gorg
  • gorg's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
Sem iz Ljubljane, sem napisal v enem od prejšnji postov - tudi to, da v kolikor bi bilo možno, bi zadeve sprobal na palici. A ker kupujem preko neta (Trofeja) to žal ni možno. Zaradi finančne situacije nimam registriranega avta (in tudi omejen budget pri nakupu role, max 70e) Zato obisk Ptuja in MB odpade. Fehtarm ribiče po LJ, če ima kdo dotično rolo, ali, če gre kdo kaj po nakupih na Štajersko....žal neuspešno.

V Monster Bite-u sem kupil Wychwood palico in futrolo - oba artikla sem zaradi napak (poškodovana palica, premajhna futrola) nesel nazaj zamenjat - s kolesom. shimano rol nimajo, edina varjanta je Daiwa baitrunner cca 90e- predrago. Tudi s Trofejo (vračilo poškodovanega stola) in Blinker sport (poslani napačni artikli) imam slabe izkušnje. Danes grem še v Lovca V BTC, sam dvomim, da kaj pametnega ujagam. Bil tudi v Sulcu in pri Aljoši v podutiku, Pravem Ribiču, Loribuju, Slugi na Rudniku, v Deacthlonu :)....revščina. Nasploh sem z ponudbo v slo razočaran. Ni je trgovine v LJ in bližnji okolici z shimanovo rolo !!!!

Okuma custom black cb-60 - poznam in je tudi ena izmed variant. Samo je spet težka 570g + enormna kapaciteta role. Tudi shimano Exage 4000 FD je načeloma v igri, a je dražja....Hvala za odg. iAtor in lep pozdrav!

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 04 Maj 2017 06:52 #36503

Tukaj bi samo komentiral to da jaz osebno imam odlicno iskusnjo s Trofejo in res svaka jim cast glede vracila artiklov in reklamacije.

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 04 Maj 2017 13:29 #36504

• gorg
  • gorg's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
Pozdravljeni g. Žibert!

Sicer je to off topic, ampak vseeno.
Tudi mojo reklamacijo so rešili - ampak to je nijihova ZAKONSKA OBVEZNOST do potrošnika, na pa njihova dobra volja oz. milost. Sem pa sam radi tega imel doadtno delo + zahteval sem, da poštnino za vračilo blaga oni krijejo - kar bi dober prodajalec lahko sam ponudil - pa tega niso storili. Ampak ne gojim nobenih zamer, da smo si na jasnem.
Problem online nakupov v SLO nasploh, je to, da dosti prodajalcev podtakne razstavni exponat oz. že v preteklosti reklamiran, ali tako ali drugače nepopolen izdelek, da vidijo, ali bo "šlo skozi". Drugi problem pa so njihovi dobavitlji iz tujine, ki področje balkana enako tretirajo, kot oni svoje kupce. Imam izkušnje s tega področja.
Ampak tu gre krivda predvsem slo potrošnikom, ki se svojih pravic ne zavedajo in so nasploh premalo zahtevne ovce. Mogoče sem bil v prejšnjem postu malo nefer do slo ribiških trgovin, s katerimi sem imel opravka - ponudba je še kar ok - ampak odnos do kupca žal ne.
Še en primer....Pred kratkim bil v trgovini Lovski mojster. Ogledoval sem si neko baitrunner rolo. Prodajalec mi jo je hotel prodati za 180e (redna cena 200e). Zatrjeval, da je ista cena kot drugod v Eu. Seveda sem nakup zavrnil. Kasneje sem ugotovil, da so drugod cene za to rolo drastično nižje + rola bi morala imeti alu glavo in ročico + rezervno glavo, pa ni imela nič od tega - kar pomeni, da gre za nek že v preteklosti zreklamiran izdelek, ki so ga v trgovini ali pri dobavitelju, skompletirali s poceni rezervnimi deli.....
Problem SLO in s tem balkana je tudi v tem, da se na vsako konstruktivno krtiko reagira hsterično (posledica permisvne vzgoje), namesto, da bi se jo dobronamerno vzelo na znanje.

Lep pozdrav!

Kratke (stalking) lahke palice in težje role 04 Maj 2017 15:30 #36505

• DB
  • DB's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Začetnik
  • Objave: 8
gorg,imate zs
  • Stran:
  • 1
  • 2
Čas odpiranja strani: 0.116 sekund