Top kraparske palice za mete nad 130m

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator
  • Objav: 2238

James odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

Se strinjam z napisanim. Najprej sam pri sebi razčisti kaj si od palice želiš. Loviš pretežno na vodah, kjer je potrebno metati extremno daleč? Ali ti razdalje okoli 100m zadostujejo. V takem primeru si vzami mehkejšo palico, ker boš imel več od palice pri samem drilu. Meni osebno palica 3lb zadostuje, nisem pristaš extremno dolgih razdalj (mimogrede, kaj ti nuca da loviš na 160m+, če do tja ne vržeš rakete?). Tudi sama dolžina palice je pomembna, pa ne samo pri metih. Kar nekaj časa sem vztrajal pri 13ft palicah, vendar ker dosti prelovim tudi sam mi je krajša 12ft palica bolj ugajala, lažje zajamem ribo, tudi na čolnu se pozna krajša palica. Skratka, hočem ti povedati, da se vprašaj kaj si od palice želiš, šele nato začni iskati primerno palico za sebe. Danes je na trgu izbire koliko hočeš, za soliden denar dobiš dobro palico, vendar kot je napisal predhodnik, vsak bo svoje hvalil. Če imaš možnost primi v roke čimveč palic, ko si za vodo malo poglej kakšne palice ima kdo in če boš prijazen ni hudič da ti je kdo ne posodi za met (pa ne mahnit na polno :woohoo: ).

Sex, Carp & Rock`n Roll

Potrebna je Prijava ali Registriraj se za sodelovanje v pogovoru.

• miso84
  • miso84 avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 457

miso84 odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

No končno en uporabnik palice velocity,slišal sem že dosti pohval za to palico od drugih pa me zanima kaka je palca pri drilu.Ker se zanimam tudi osebno za to palico me zanima še ena stvar.Rudar 71 ali je možno da bi mi izmeril z metrom dolžino od držala role pa do konca ročaja,ker mi je zelo pomembna dolžina ročaja.Alivio palice so imele zelo kratke ročaje in mi ni odgovarjala,sportex ima zelo dolg ročaj in ga imam tudi v ožjem izboru za nakup,zanima me pa še velocity če bi lahko izmeril

• rudar71
  • rudar71 avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 93

rudar71 odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

@miso84
Sem se potrudil in sel izmerit dolzino rocaja palice :D
Dolzina je od nosilca role(sredina) 62 cm...
Glede drila je pa tako:
Shimano nikoli ne pozabi na uzitek pri drilu,kadar izboljsuje materjale in kvaliteto palice...
Osebno te moram opozorit,da se ti bo morda zdela ob prvem stiku malo trda,ampak videz in obcutek vara...Palica je prozna,metati z njo je veselje,a dril sanjski...Meni osebno zelo odgovarjajo...
Sej ves,obcute ti bo pa povedal ali je to to kar isces oz.rabis :D
Upam,da sem ti kaj pomagal in uspesen nakup ti zelim...

Bolje biti v ribolovu in mislit na cerkev,
kot biti v cerkvi in mislit na ribolov...

• miso84
  • miso84 avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec
  • Objav: 457

miso84 odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

rudar hvala ti za odgovor.od sredine 62 cm bo super,pomeni da je nekje 65-67 od zacetka držala,to je vrhunsko.Drugače pa rajši vidim,da mi palica po občutku deluje trša,ker potem ni tistega straha pri zamahu,bolj sproščeno lahko vržem na polno če imam občutek da je palica močna

• Perme
  • Perme avatar
  • Začetnik
  • Začetnik
  • Objav: 74

Perme odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

zakaj sploh metati 100m+??? a res mislite da so velike ribe daleč od obale??? ali se samo radi hvalite kako daleč lahko vržete sistem.....

• bobo
  • bobo avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 589

bobo odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

Tudi sam sem istega mnenja zakaj se matrat bzw ce so ribe tudi na 80-100 m
To je postala neka fama ko prides na jezero pa ti recejo: tu na 140 zakaj?!

• fzibert1@amis.net
  • fzibert1@amis.net avatar
  • Učitelj
  • Učitelj
  • Objav: 1421

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

Bravo Perme se popolnoma strinjam s tabo.

Nekje Tudi 80 metrov ni potrebno ,ribe so pod nogami. Sam osebno še nisem lovil čez 95 metrov. Verjamem da je nekje potrebno pa loviti 120 metrov plus.
Pa če nimaš prave tehnike za met ti tudi palca za 700 eu ne pomaga

• Byron
  • Byron  avatar
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Objav: 671

Byron odgovoril na temo: Top kraparske palice za mete nad 130m

bobo napisal: Tudi sam sem istega mnenja zakaj se matrat bzw ce so ribe tudi na 80-100 m
To je postala neka fama ko prides na jezero pa ti recejo: tu na 140 zakaj?!

Sem istega mnenja.
Kar se pa tiče palic. Jaz sem kupoval palice za 200 € in več, pa sem na koncu spoznal, da ni neke pretirane razlike med palico za 100€ ali 200 €. Vsaj sedaj je tako. Sploh sedaj ko že palice izdelujejo kitajčki, pa v veliko primerih plačaš samo znamko. Je pa veliko marketinga prisotnega tukaj. Ti rečejo, da so to palice za dolge mete. Pri dolgih metih je bolj pomembna tehnika meta. Lahko z palico za 100 € dosežeš 150 metrov razdalje, lahko pa z palico za 500 € ne boš vrgel več kot 80 metrov.