Kuhanje bojlijev na pari

• dejč-carp
  • Avtor
  • Poznavalec
  • Poznavalec

dejč-carp ustvaril temo: Kuhanje bojlijev na pari

Ali ima kdo izkušnje z to tehniko priprave bojlijev in sicer kuhanja na pari namesto v kropu? Zanima me sam postopek in priprava za kuhanje na pari, koliko časa se kuha na pari ...........

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

• CR
  • Poznavalec
  • Poznavalec

CR odgovoril na temo: Kuhanje bojlijev na pari

Boiliji 16 mm se parijo okoli 7-8 min, 18mm 10-11 min, 20mm pa okoli 14 min. Ne vem kaj misliš s postopkom, hmmmm
imaš kotel, vodo, mrežico na katero daš boile ko voda vre in se pretvori v paro in nad to vrelo vodo imaš boile v mreži.

• dejč-carp
  • Avtor
  • Poznavalec
  • Poznavalec

dejč-carp odgovoril na temo: Kuhanje bojlijev na pari

CR hvaala za odgovor. zanimal me je čas parjenja, na kar sem dobil odgovor. Sedaj pa bi še samo to, koliko nad vodo naj bo mreža, v kateri so boiliji med parjenjem, ali so lahko v mreži boiliji naloženi drug na drugega ali je lahko samo ena vrsta oziroma koliko boilijev bi lahko dal v mrežo za cvrtje pomfrija, ta ima volumen nekje 2 litra, da se vsi enakomerno parijo. Pa še to, med parjenjem jih kaj obračaš ali pstiš na miru do konca procesa. Prosim še za ta odgovor, pa lep pozdrav.

• bobo
  • Ekspert
  • Ekspert

bobo odgovoril na temo: Kuhanje bojlijev na pari

Ponavadi so ti parni kotli narejeni tako, da se vstavi več mrež ena na drugo, zgleda kot omara ali nekaj podobnega. Ti boš verjetno improviziral doma z večjim loncem in mrežico od friteze. Glede na to, da je čas daljši, boš rabil ene pet centimetrov vode, pa pokrij lonec. Pametno bi bilo ena vrsta bojlijev, vendar bo to zelo zamudno.

• dejč-carp
  • Avtor
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Glede na to, da manj kot 5 kg mase ne bom imel zna bit res zamudno delat na tak način, kot sem si jaz to zamislil, z mrežico od friteze :). Mislim, da bo preko zime potrebno malo razmislit, pa naredit kaj primernega za tovstno pripravo bojlijev, ali nadaljevati po starem sistemu ( kuhanjem ). Z mrežico od friteze lahko to delam tri dni, pa ne bom končal :). Mogoče raje probam z microwave tehniko, na vsak način bi rad najdo nek drug sistem, kot kuhanje, saj z kuhanjem izgubiš veliko na kvaliteti bojlija.
Hvala bobo na odgovoru.

• Byron
  • Ekspert
  • Ekspert

Byron odgovoril na temo: Kuhanje bojlijev na pari

Jaz sem kar nekaj časa boilije kuhal v 3 fritezah. Vse skupaj je zamudno,ker ne smeš imeti v mrežici več kot eno vrsto boilijev. Jaz sem si sam naredil mrežice, tako da so bile od vode oddaljene po 5 cm in tudi pokrov friteze sem prekril, da para ni uhajala več. Kuhanje z fritezo sem opustil, ker me je 2x pošteno stresla elektrika. Povrh je še pa zelo visoka poraba elektične energije.
Potem sem si kupil parni kuhalnik. V tega spraviš več boilijev, samo sem z njim skuhal kakih 30 kg boilijev in je že crknil.
Potem sva z kolegom, naredila kuhalnik ( omaro) kot je že omenjal bobo. Zaenkrat sva naredila bolj miniaturno varianto ( samo eno mrežo), ampak bova v prihodnje naredili še kaj večjega. Sedaj lahko naenkrat skuhava po 2 kg boililjev, kar je dosti več kot v fritezi. Midva imava pod omaro, kar plinski gorilnik.
Kuhanje boilijev na pari je boljše, saj iz boilijev ne gre ven toliko sestavin, kot pri kuhanju v vodi. Sprva sva imela narjeno tako, da sva strmela h temu, da je para čim manj uhajala in ker je bilo vse skupaj zadihtano, je temperatura pare narasla in posledično ta para uniči določene sestavine v boilijih. Sedaj kar puščam, da malo para uhaja iz kuhalnika. Zato vedno bolj razmišljam, kako bi še posodobil sistem parjenja.
Drugače pa se lahko boilije skuha v mikrovalovni. Članek na to temo je na som.si. Samo še tega nisem probaval.
Najbolje, je da bi naštudirali takšne boilije, ki jih nebi bilo potrebno kuhati.

• dejč-carp
  • Avtor
  • Poznavalec
  • Poznavalec

Lepo predstavljeno, iz vsega napisanega sem razbral, da brez narejenega kuhalnika (omare) to ni neki biznis. Moram malo naštudirat in si najprej narest kuhalnik, ker drugače se lahko v klet, kjer pripravljam boijlije kar preselim, glede na proces. Če je ralika med kuhanimi in parjenimi res tako velika se splača potrudit. ;)

• grenius
  • Začetnik
  • Začetnik

grenius odgovoril na temo: Kuhanje bojlijev na pari

Če pa v mikrovalovki skuhaš, gre še hitreje se mi zdi. Ampak kako je pa s kvaliteto pa res nevem.