Domača izdelava boiliev

• fzibert1@amis.net
  • Učitelj
  • Učitelj

fzibert1@amis.net odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

zdravo se popolnoma strinjam s tabo glede tega da nekateri prodajajo stare mixe in bojle,strinjam se tudi da so sigurno bojli ki jih nekdo dela doma zelo dobri in na koncu se pa najbolj strinjam s tem da se kapitalci lovijo na koruzo in da koruzo preveč odlagamo na stranski tir.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

• mitja841
  • Poznavalec
  • Poznavalec

mitja841 odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

Ni moj point bil ravno v tem, da se kapitalci lovijo samo, ali največ na koruzo...Najbolj sem ciljal na to, da dajte največji poudarek, predvsem od začetka na samo prezentacijo ter lokacijo na kateri lovite, ne imejte v glavi samo boilov. Vodi se je treba na nek način prilagoditi...Imamo vode na katerih dela riba najbolj na koruzo/partikel, zopet so vode na katerih boile razturajo....Tako da, noben recept vam ne bo dal uspeha sam od sebe, osredotočite se najprej na samo taktiko, potem bo ostalo lažje.

lp
Mitja

• snipe
  • Poznavalec
  • Poznavalec

snipe odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

zanima me kakšen mix bi bil dober za izdelavo boilijev okusa jabolko&cimet ali pa banana

• mateeej goričke
  • mateeej goričke avatar
  • Poznavalec
  • Poznavalec

mateeej goričke odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

živjo

mene zanima kaj mislite o jajčnik lupinah v boilesih? je dobro dat zraven ali ne?

Lp

• snipe
  • Poznavalec
  • Poznavalec

snipe odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

to je super. Ne moreš ribe prekrmit pa še kao crunch efekt dobiš ;)

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

Tudi sam jih dodajam z istim namenom kot snipe. Poleg pa še hrano za kanarčke (tista semena), predvsem da bojlo še dodatno "prezračim". Sem pa opazil, da ko daš v maso jajčne lupine, da jih moraš fajn nadrobiti, ker če so preveliki koščki vmes boš mel težave pri rolanju.

Sex, Carp & Rock`n Roll

• dejč-carp
  • Poznavalec
  • Poznavalec

dejč-carp odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

Jajčne lupine v mixu so vredu zadeva, prvič zaradi crunch efekta, ki dajejo krapu pri hranjevanju občutek, ki ga ima pri hranjenju z naravno hrano ( školjke, raki....), drugič porabiš vse kupljene sestavine in tretjič pridobiš na količini boilijev. Najbolje je, če imaš že v naprej posušene lupine in ne uporabiš tistih svežih, lahko pa uporabiš tudi te, ni nič narobe. Če jih zdrobiš na premale koške, boš izgibil ravno to, za kar se dajejo v mix, crunch efekt. Je pa res, da moraš prilagoditi mix, če dodaš lupine zaradi rolanja, če imaš preveč grobe strukture, boš imel težave z rolanjem, kot pravi James.

• James
  • James avatar
  • Moderator
  • Moderator

James odgovoril na temo: Domača izdelava boiliev

Bi bilo pa verjetno še boljše uporabiti grobo mlete lupine morskih školjk? Kakšne dagnje se da na morju kar hitro nabrati. Kaj pravite, efekt bi bil isti, mogoče bi dale le še več arome.

Sex, Carp & Rock`n Roll