Domača izdelava boiliev

• Ceh
  • New Member
  • New Member

Ceh replied the topic: Domača izdelava boiliev

Živjo sem uroš. Rad bi probal narediti sam svoje bojlie. in me zanim vase mnenje o mojem receptu..bi kaj dodali ali pa odstranli. veliko sem prebral na foromih u bojlih in me zanima kakšen se vam zdi moj recept...seveda imam neki mešanu na žaru...ker nevem kako se obnesejo ribje moke in zališča zato prej vprašam ,ko pa da vržem denar vstran.

seveda moj recept bi bil takšen :

150g predigested
200g pražene konoplje
200g robin red
200g mlako v prahu
200g koruzni zdrob
50g rdeče paprike v prehu
50g mletega cilija in popra
50g betaina nevem še a bi ga dodal u prahu al u tekočini :)
12jajc

in mogoče še 100g zemlje (to sem prebral na forumu da je lahko zelo koristna) po drugi strani pa nevem kako je s prebavo itak pa krapi rijejo po zemlji in kar je uzitno pojejo kar pa ni pa izplunejo)

lp Uroš

Please Log in to join the conversation.

• martin11
  • New Member
  • New Member

martin11 replied the topic: Domača izdelava boiliev

Lp!Uroš malo poglej nazaj in boš našel nekaj dobrih receptov!

• Spook
  • New Member
  • New Member

Spook replied the topic: Domača izdelava boiliev

Zdravo Uroš. Za prvič si si mogoče zbral malo preveč kompleksne sestavine, robin reda imaš preveč, tudi konoplje imaš dokaj veliko. prevče jajc, manjka vezivo.... Na zasebno ti bom poslal kakšen svoj sproban recept za začetnika :)

• Ceh
  • New Member
  • New Member

Jst bi naredil svoj recept ker mi ni kopirati drugih :)

• bobo
  • Elite Member
  • Elite Member

bobo replied the topic: Domača izdelava boiliev

Tezko razumem tvoj odgovor prides na forum prosis za pomoc glede na to kaj si napisal nimas pojma o mixih in prebavi krapa clovek ti hoce pomagat ne ti bi nekaj svojega nebi kao kopiral
Svasta

• Spook
  • New Member
  • New Member

Spook replied the topic: Domača izdelava boiliev

Da boš uspel narediti "svoj" recept pa mislim, da bo potrebno vložiti predvsem več časa v raziskovanje in branje o prehranjevanju krapov ter nenazadnje tudi preizkušanju lastne vabe. Dvomim tudi, da ti bo to uspelo že po prvem letu ali pa celo po prvem letu testiranja "svojega" recepta.

• Ceh
  • New Member
  • New Member

Res je da nemores prvo nerediti prfektno...samo bi pa raje naredil neki svojga ko pa kopiral od drugih...lepo sem vprasal za mnenje ne pa za celotno spremembo...ce bi bilo tko kot je napisal da naj reje kopiram potem nebi napisal na forumu svojga in vprasal za mnenje.

• bobo
  • Elite Member
  • Elite Member

bobo replied the topic: Domača izdelava boiliev

Clovek bi ti rad pomagal zato ti hoce dat svoj recept ne vem zakaj bi popravljali tvojega.
Bom vprasal drugace:
Ali ves zakaj si dal 20% robinreda recimo ali pa 12 jajc na kilo mixa.
Hvala za odgovor

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.