Domača izdelava boiliev

• simep
  • simep's Avatar
  • New Member
  • New Member

simep replied the topic: Domača izdelava boiliev

Ja maso sem dal v skrinjo, vendar ko sem naslednjič poizkušal rolati boile mi pod nobenim pogojem ni uspelo, tako da sem jih rolal na roke( še dobro da je bilo samo 1 kg robe). Kompaktnost mase je ostala enaka kot prvi dan, vendar so mi pri rolanju boile razpadale. Poizkušal sem z dodajanjem vode, vendar brezuspešno. Moj zaključek je, da je treba maso zrolati, dokler je frišna.

Please Log in to join the conversation.

• iron3
  • iron3's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member

iron3 replied the topic: Domača izdelava boiliev

Hvala za poročilo! :) Se mi je kar nekako zdelo, da boš prišel do takšnega zaključka, je pa dobro da sedaj vemo tudi drugi.
Jah, zmrzovanje je sicer dober način shranjevanja, in letos sem prvič poizkusil eno serijo bojlic shraniti v škrinji in ne v soli. Po odtaljevanju in med uporabo sem opazil, da je razlika, in da so nekako bolj trde ter krhke te iz zamrzovalnika, kot pa tiste iz soli. Je pa res, da imam to en bolj "pomladni" mix, ki se na splošno težje rola, in bojle, tudi tiste v soli prej razpadejo. Bom zamrzovanje poizkusil še na običajnem "letnem" miksu, pa da vidimo... :)

• kovo_carp
  • kovo_carp's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member

kovo_carp replied the topic: Domača izdelava boiliev

Ko sem s rolal bojlije, sem jih vedno zamrzoval, pa nisem imel tezav, treba jih je fino odtajat in pocasi posusit...

• fzibert1@amis.net
  • Platinum Member
  • Platinum Member

fzibert1@amis.net replied the topic: Domača izdelava boiliev

Sigurno boljše v skrinjo kot v sol

• iron3
  • iron3's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member

S tem se pa nikakor ne strinjam!
Sol je znan atraktor (seveda brez pretiravanja), hranjenje v soli je lahko dejansko "neomejeno", posušen boili bolje vpija razne dipe in jih dlje časa oddaja, na ribolov lahko s sabo pelješ celotno količino kroglic, in jih porabiš po potrebi, ostale pa pelješ nazaj domov... Pač po mojem mnenju je shranjevanje v soli nr. 1! :)

• kovo_carp
  • kovo_carp's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member

kovo_carp replied the topic: Domača izdelava boiliev

Jaz sem popolnoma proti soli, ker bojlije popolnoma izsusi in do sedaj vse bojle ki sem jih imel v soli so bile ali pretrde ali pa so se zacele razpadat..sej tut ce mas zamrznjene jih po uporabi pac vrzes nazaj v skrinjo, so pa vsakic manj obstojni to je res...

• iron3
  • iron3's Avatar
  • Platinum Member
  • Platinum Member

Ti bi jedu odtaljene, nazaj zamrznjene in spet odtaljene šnicle?
Nekako logično je, da se to ne počne!
Še po enem letu v soli so moji bojli solidno mehki, in zanje ne rabim svedra da jih preluknjam. Je pa to seveda zelo odvisno od samega miksa. Iz nekaterih že v osnovi dobiš trše bojle, ki so po sušenju in konzerviranju v soli, res lahko trde kot kamen. Ampak zato se pa lahko uporabi tudi predhodna rehidracija...

• Spook
  • New Member
  • New Member

Spook replied the topic: Domača izdelava boiliev

Sam bojle vedno zamrznem, včasih že isti dan, takoj po kuhanju... Pogovarjal sem se tudi z gospodom, ki je bil na dan sejma v Trofeji zadolžen za izdelke cc moore in mi je tudi sam priporočal zamrznitev, saj bi naj bojla tako ostala lažje prebavljiva za ribo ohranilo pa bi se naj tudi več hranilnih snovi... (seveda je prebavljivost bojle odvisna tudi od sestavin, ki jih uporabimo).

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.