Domača izdelava boiliev

• Nejc
  • New Member
  • New Member

Nejc replied the topic: Domača izdelava boiliev

Zdravo, nekaj sem ustvarjal pa me zanima kaksno mnenje mate ot tem mixu
20% Sojina moka
10% Koruzni zdrob
15% Haith's CLO
25% Standart fish meal
3% Pivski kvas
3% nigrovo seme
2% Crunchy kelp meal
3% Psenicni kalcki
7% Mleko v prahu
7% Mleta konopljina semena
5% Hemoglobin

Hvala ze v naprej za odgovore

Please Log in to join the conversation.

• _Angler_
  • _Angler_'s Avatar
  • New Member
  • New Member

_Angler_ replied the topic: Domača izdelava boiliev

Gapi namesto pšeničnega zdroba raje dodaj kako bolj bogato moko. Če hočeš met birdfood bojlo sn ti napisu preizkušen recept, če pa hočeš znižat stroške pa namesto acid kazeina uporabi mleko v prahu, s čimer sicer ne boš dosegel istega efekta ampak vseeno je vsaj nekaj... Drugač pa ne ignorirat ostalih preizkušenih sestavin za birdfood bojlo, kot so Super red, biskvitna hrana, konopljino olje, razna sladila, mleti arašidi, whey protein... Sicer se pozna na ceni ampak se pa definitivno pozna tudi na rezultatih!

Martin11 te poceni ribje moke sicer niso slabe ampak vseeno se po kvaliteti nikakor ne morejo primerjat z lt ribjimi mokami. Razlika je tako v hranljivh vrednostih, prebavljivosti in konec koncev tudi sami atrakciji naše vabe. Zato tudi razlika v ceni.
Glavna razlika med navadnimi in lt ribjimi mokami pa je ravno v imenu LT ( low temperature ), ki je poseben postopek pridelovanja ribjih mok, s čimer dosežejo, da v moki uničijo čim manj hranljivih snovi.
Te moke iz trgovine Dado nisem sprobal, sem pa sprobal različne cenejše variante ribjih mok in ja ribo se isto da dobit, ni pa isto kot skandinavske moke.

Ubistvu je poanta, da za ceno novga Fiata ne moreš dobit novga Range Roverja, se pa da tudi z Fiatom u kak večji klanc pripeljat. Ampak razlika v kvaliteti ostaja...

• david1999
  • Senior Member
  • Senior Member

david1999 replied the topic: Domača izdelava boiliev

Doma sem izdelal bojle in imam nekaj vprasanj. Nisem mogel rolat maso in me zanima ce je masa zarad tega predtrda ali premehka. Po mojem je bila pretrda saj sem tezko s pistolo delal crve. Kaj naj storim da bi popravil maso?
Danes sem jih sprobal in sem opazil da se zelo pocasi raztapljajo (okoli 5 ur) in me zanima zakaj se tako pocasi raztapljajo. Zaradi jajc ali cesa drugega?
Na 1kg sem dal 8 jajc velikosti A

• pele
  • Senior Member
  • Senior Member

pele replied the topic: Domača izdelava boiliev

Težko je zdaj reči skozi tipkovnico kaj je narobe,,verjetno je malo pretrdo,vendar tudi premehka ne sme biti,če si dal 8 jajc potem dodaj malo vode,toliko da dobiš trdoto ki ti bo odgovarjala in pazi na premer tulca iz pištole,če je že malenkost prevelik se ti boile nebodo lepo rolale,nastala bo luknjica v sredini in bodo razpadale ali pa ne bodo kompaktne,kar pa se tiče razpadanja boil po 5 urah pa se ne serkiraj ker se redkokatera boila v tem času razstopi,bi potem moral imeti v miksu presej topnih mok,potem pa nastanejo že drugi problemi,

• Gapi
  • Gapi's Avatar
  • Senior Member
  • Senior Member

Gapi replied the topic: Domača izdelava boiliev

Če se ti bojlija raztopi v 5 urah, potem je to res super. Meni se je topila okoli 24 ur do 32 ur.

• david1999
  • Senior Member
  • Senior Member

Ali je kaj narobe ce se ti tako dolgo topi npr kot si ti napisal da se ti je cel dan topila?

• bb25
  • Senior Member
  • Senior Member

bb25 replied the topic: Domača izdelava boiliev

Če si jo dal v kozarec je to daleč od realnega stanja, ki se dogaja pod vodo in je po mojem mnenju 5h zelo kratek čas...

• david1999
  • Senior Member
  • Senior Member

Torej se v ribniku se dlje topi?

Affiliate Disclaimer:

Slo-fishing is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.