Dobrodošel, Gost
Uporabniško ime: Geslo: Zapomni si me
Šale, avtomobili, lepa dekleta in ostalo kar ni povezano z ribolovom, ribiško opremo, hrano in drugim stvarmi iz sveta ribolova in narave.

TEMA: Klepetalnica

Klepetalnica 05 Jul 2017 12:05 #36639

• snipe
  • snipe's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Poznavalec
  • Objave: 305
Ima kateri doma kakšen DVD od imperial baitsa?
Administrator je onemogočil javno pisanje.

Klepetalnica 31 Avg 2017 14:38 #36773

• iron3
  • iron3's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Učitelj
  • Objave: 1419
Več kot očitno se počasi menja generacija uporabnikov foruma, in tudi tu se ponuja dokaz, kako "zanič" so te nove generacije mladih! Vsak bi rad odgovor takoj, kar na dlani, nihče ne bi vložil vsaj malo truda, par klikov po tipkovnici, v iskanje odgovora na svoja vprašanja. Žalostno, res žalostno! Razumel bi, če bi se to šlo za posameznike, tako pa se dejansko skoraj vsak na novo pridružen član foruma izkaže za enakega. :( Ko pomislim, koliko ur sem presedel (in še vedno presedim) ob računalniku, zbiral informacije, si delal zapiske, preiskoval zemljevide... Nabralo se mi je za skoraj celo knjigo materiala o vodah, bojlah in ostalem kar sodi zraven. Nekateri pa ne bi vložili niti malo truda, še tistega, kar je že objavljeno in zapisano, se jim ne ljubi poiskati. Nimam besed, razočaran sem! Mislim, da to tudi dejansko odraža stanje teh "ribičev" na vodi. Verjetno se ukvarjajo z ribolovom zaradi njegove trenutne "popularnosti", in ne zaradi lastne želje in "potrebe" po tem. Zato se verjetno tudi pojavlja čedalje več smetišč ob vodi, saj takšni ljudje pomojem nimajo pravega odnosa niti do okolja, ki jim nudi tisti zanje trenutni užitek, ujeto ribo. Ne želim si niti predstavljati njihovega ravnanja z vodnim življem... :unsure: Vse skupaj je verjetno tudi eden izmed razlogov, da sam težko navezujem stike z drugimi ribiči ob vodi. Saj se mi nikakor ne da ukvarjati s takšnimi ljudmi, niti si ne želim njihove družbe na svoji poziciji!

S tem zapisom se nekako oddaljujem od meni nekoč tako ljubega foruma, in ga bom nekaj časa le še opazoval. Mogoče pa se kdaj še pojavi kakšna "kulturna" debata, vredna vključitve...

Lp, Iron3
Zakaj nebi "reciklirali" tudi rib? Izpusti jo, pa jo boš lahko ponovno ulovil! :)
Zadnje urejanje: 31 Avg 2017 14:40 od iron3.

Klepetalnica 31 Avg 2017 22:14 #36774

• pele
  • pele's Avatar
  • ODJAVLJEN
  • Poznavalec
  • Objave: 174
iron3 wrote:
Več kot očitno se počasi menja generacija uporabnikov foruma, in tudi tu se ponuja dokaz, kako "zanič" so te nove generacije mladih! Vsak bi rad odgovor takoj, kar na dlani, nihče ne bi vložil vsaj malo truda, par klikov po tipkovnici, v iskanje odgovora na svoja vprašanja. Žalostno, res žalostno! Razumel bi, če bi se to šlo za posameznike, tako pa se dejansko skoraj vsak na novo pridružen član foruma izkaže za enakega. :( Ko pomislim, koliko ur sem presedel (in še vedno presedim) ob računalniku, zbiral informacije, si delal zapiske, preiskoval zemljevide... Nabralo se mi je za skoraj celo knjigo materiala o vodah, bojlah in ostalem kar sodi zraven. Nekateri pa ne bi vložili niti malo truda, še tistega, kar je že objavljeno in zapisano, se jim ne ljubi poiskati. Nimam besed, razočaran sem! Mislim, da to tudi dejansko odraža stanje teh "ribičev" na vodi. Verjetno se ukvarjajo z ribolovom zaradi njegove trenutne "popularnosti", in ne zaradi lastne želje in "potrebe" po tem. Zato se verjetno tudi pojavlja čedalje več smetišč ob vodi, saj takšni ljudje pomojem nimajo pravega odnosa niti do okolja, ki jim nudi tisti zanje trenutni užitek, ujeto ribo. Ne želim si niti predstavljati njihovega ravnanja z vodnim življem... :unsure: Vse skupaj je verjetno tudi eden izmed razlogov, da sam težko navezujem stike z drugimi ribiči ob vodi. Saj se mi nikakor ne da ukvarjati s takšnimi ljudmi, niti si ne želim njihove družbe na svoji poziciji!

S tem zapisom se nekako oddaljujem od meni nekoč tako ljubega foruma, in ga bom nekaj časa le še opazoval. Mogoče pa se kdaj še pojavi kakšna "kulturna" debata, vredna vključitve...

Lp, Iron3

Z vsako tvojo besedo se strinjam,sam sem ribič preko 40 let,z kraparijo se ukvarjam zadnjih 16 let,ogromno časa in tudi denarja sem vložil v učenje,še posebej sem se posvetil hrani za krape,veliko sem se naučil,tudi skozi prakso,še vedno iščem nove informacije in se učim,enostavno ni večjega užitka ko dobro loviš na svoje vabe,na svoje boile,točno veš katere sestavine vsebujejo,razmišljaš ali bi še lahko kaj izboljšal,dodal,odvzel kar bi krapu v tistem delu sezone ko loviš še bilj prijalo,gledam poplavo teh raznoraznih hišnih bait servisov,pepek baits,jožek baits,južek baits itd.prepričan sem da 90% teh proizvajalcev nima osnovnega znanja o krapovi prehrani,koliko proteinov,koliko ogljikovih hidratov,koliko maščob,koliko in katere aminokisline so optimalne,kako letni časi in temperatura vode vpliva na hranjenje krapov,delajo boile po receptih ki so jih pač od nekod prepisali in dandanes je tega že lepo število,tudi dobrih receptov pa tudi slabih,ne obtožujem teh hišnih izdelovalcev,pač izkoriščajo ravno te ribiče ki jih iron omenja in ko takega srečaš za vodo te bo poln znanja prepričeval,veš marelica je zakon,drugi te bo prepričeval o školjki,tretji o slivi,kot bi bila aroma najpomebnejša sestavina boil,čeprav za njih tudi je,zame v večini primerov nepomembna,malo sem zašel z teme,v glavnem tudi sam le bežno spremljam forum,ne samo tega,tistih starih mačkov z katerim isi lahko izmenjal kakšno izkušjo več ni in tudi sam se bom počasi povsem umaknil.,
Zadnje urejanje: 31 Avg 2017 22:15 od pele.
Čas odpiranja strani: 0.350 sekund